Wieczornica – 11 Listopad Pamiętajmy!

10 listopada biblioteka w Owieśnie przy współpracy stowarzyszenia „Razem dla wsi” podjęła się organizacji  spotkania pn. „Wieczornica – 11 Listopad Pamiętajmy!”. Skłoniła nas to do działań służących pielęgnowaniu polskości, rozwoju i kształtowaniu świadomości narodowej oraz obywatelskiej.

Spotkanie rozpoczęło się w godzinach wieczornych mszą św. w Kościele p.w. Św. Trójcy w Owieśnie, po zakończeniu której złożyliśmy wspólnie kwiaty pod pomnikiem „Ojców naszych”, oddając hołd poległym za ojczyznę. Następnie udaliśmy się do sali wiejskiej, gdzie odbyły się dalsze uroczystości. Wieczór umiliła nam schola dziecięca, działająca w naszej parafii, swoim repertuarem patriotycznym, pod kierownictwem Pani Agnieszki Droś. Było również wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz poczęstunek dla wszystkich uczestników spotkania.

W ten sposób uczciliśmy obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Biblioteka była odpowiedzialna za część artystyczną i oprawę plastyczną całego spotkania.

A.P.