Wzruszająca lekcja patriotyzmu

Wzruszająca lekcja patriotyzmu podczas spotkania młodzieży
         ze świadkiem historii Leokadią Kochmańską w Bibliotece w Ostroszowicach

DSC_0265rocznica pierwszej masowej deportacji obywateli polskich w głąb Związku Sowieckiego to pretekst do spotkania w bibliotece uczniów I Liceum Ogólnokształcącego z panią Leokadią Kochmańską . Pani Leokadia była jedną z pierwszych osób, które dotknęły te represje. Przejmująco i bardzo ekspresyjne dzieliła się wspomnieniami z tamtego nieludzkiego czasu. Młodzież z zaciekawieniem i empatią chłonęła te relacje. Po wysłuchaniu tych osobistych przeżyć jedna z uczestniczek spotkania oceniła roszczeniową postawę współczesnego człowieka, tymi słowami: Nie mamy co narzekać!

Serdecznie dziękujemy Pani Leokadii Kochmańskiej za chęć podzielenia się swoimi przeżyciami z młodych lat na Sybirze.
Pani Jadwidze Połcik za pomoc w zorganizowaniu tego niezwykłego spotkania
oraz uczniom klasy Ie z I LO w Dzierżoniowie za wspaniałą patriotyczną postawę!

mk