Wyniki konkursy plastycznego „Moja Ojczyzna”

logo-100-latW dniu 17 kwietnia Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta – filia w Piławie Dolnej i Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Piławie Dolnej ogłosiła wyniki w konkursie plastycznym pt. „Moja Ojczyzna”. Komisja konkursowa w składzie: Elżbieta Biernacka, Ewa Sokołowska, Joanna Mrzygłód, przyznała następujące miejsca:

w kategorii klas I-III

I miejsce- Maria Rybacka
II miejsce- Karol Rudnicki
III miejsce- Bartosz Chlipała

wyróżnienia otrzymali: Michał Baran, Filip Stańczak

w kategorii klas IV-VII nagrody otrzymali:

I miejsce – Karolina Turowska
II miejsce- Damian Wilczewski
III miejsce-Aleksandra Nowak

wyróżnienia otrzymali: Alicja Ostrowska, Kamil Kasztelan

Nagrody wraz z gratulacjami wręczała pani dyrektor Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Piławie Dolnej Sylwia Toboła. Finaliści otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Bibliotekę Publiczną Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta w Mościsku oraz przez Szkołę Podstawową im. K. Makuszyńskiego w Piławie Dolnej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim  za udział w konkursie, za aktywność, pomysłowość. Gratulujemy laureatom.

W. Kun

Wiem. Czuję… Pomagam

Łączy nas dobro, wystarczy je obudzić

Biblioteka w Ostroszowicach dołączyła do projektu Wiem. Czuję… Pomagam! prowadzonego przez Kulczyk Foundation, która już od pięciu lat dociera tam, gdzie potrzebna jest pomoc.  Potrzebny jest ten pierwszy krok, pierwsza kostka domina, którą wspólnie popchamy, by wprawiła w ruch kolejne – pisze Dominika Kulczyk w materiałach do realizacji ,,Mądrych bajek z całego świata” będących inspiracją do zajęć z dziećmi. Nasza biblioteka pragnie realizować te szlachetne zadania polegające na niesieniu pomocy potrzebującym. Cenny czas poświęcamy na rozmowy z dziećmi, po to, by pomóc im zrozumieć świat.73
16 kwietnia rozpoczęliśmy w bibliotece cykl spotkań z wykorzystaniem znakomitych inspiracji zawartych w bajkach, dotykających ważnych tematów o wartościach.
Spotkanie rozpoczęło się wysłuchaniem nagranej przez Dominikę Kulczyk bajki pt. Piotruś i Żółty Talerz opowiadającej o wrażliwym chłopcu, który dostrzegał wartości wynikające z dzielenia się z innymi tym co się ma.Ten trafiający w sedno tekst pozwolił dzieciom na swobodne wypowiedzi o tym dlaczego warto się dzielić, czym można się dzielić oraz na dokończenie zdania:,, Kiedy dzielę się z innymi ,to…

Kluczowym punktem spotkania było wspólne ustalenie motta, które brzmi: Warto się dzielić, bo można nawiązać przyjaźnie! Następnie uczniowie postanowili pomóc sobie nawzajem i wykonali wyjątkowe zakładki do książek według własnego pomysłu. Zgodnie z zasadą: Dzielmy się z innymi tym, co mamy, uczniowie podarowali sobie swój czas, talenty, dobre słowa oraz wiedzę. Świat wartości jest ogromny. Zabawa w bańki mydlane, kończąca nasze spotkanie pokazała ogromną więź nauczycielki Alicji Najwer z drugą klasą.

mk

Bez ograniczeń, bez wyrzeczeń i z dziką radością – Święto Czekolady w Uciechowie

W ubiegły piątek świętowaliśmy w biliotece Dzień Czekolady. Łasuchy z całej okolicy przybyły, aby godnie uczcić ten wyjątkowy dzień. Bez ograniczeń, bez wyrzeczeń i z dziką radością można było oddać się słodkiej degustacji.  Zabawy i konkursy wprowadziły uczestników w rewelacyjny nastrój a wszechobecna czekolada malowała uśmiech na każdej twarzy. Z wielkim utęsknieniem będziemy czekać cały rok na kolejne święto czekolady.

S.G.-B.