Adam Lizakowski w Ostroszowicach

(…) ,, A więc jednak opłaca się pisać prawdę czy też starać się pisać prawdę,dkk
i to właśnie Pan robi wbrew przyjętym opiniom,
że poezja to co innego niż pisanie prawdy…”

/Czesław Miłosz w liście do Adama Lizakowskiego/

Fascynujące spotkanie autorskie z nieprawdopodobnie interesującym poetą, genialnym obserwatorem rzeczywistości opowiadającym z pasją o swojej twórczości oraz o najnowszym tomiku poetyckim,, Jak zdobyto Dziki Zachód”.

W czwartek 17 maja w Bibliotece w Ostroszowicach gościliśmy w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki poetę Adama Lizakowskiego, który cudownie wprowadził zebranych w świat poezji prawdziwej, a właściwie opartej na prawdzie historycznej oraz osobistych przeżyciach autora.
Nieprawdopodobnie sugestywne opowiadanie o interesujących osobistych przeżyciach na emigracji, spotkaniu z Czesławem Miłoszem i długiej drodze do stworzenia wspaniałego tomiku ,,Jak zdobyto Dziki Zachód” całkowicie pochłonęły uczestników spotkania.
Wzruszające słowa poety o tym, że książkę dedykuje swojemu Ojcu oraz wszystkim ludziom, którzy musieli zdobyć Dziki Zachód wytworzyły nostalgiczny nastrój.
Nawiązał się też swoisty dialog między autorem a czytelnikami, którzy dostrzegli podobne losy w swoich rodzinach do tych które opisał Pan Adam w swoim najnowszym dziele poetyckim.
Wśród podziękowań dla Adama Lizakowskiego pojawiły się również słowa szacunku dla twórczości autora oraz życzenia dalszych sukcesów. Z ogromną przyjemnością czytelnicy nabyli książki pisarza, w których autor umieszczał dedykacje i z namaszczeniem wręczał czytelnikom. Tajemniczy kapelusz Pana Adama znalazł godne miejsce w naszej bibliotece na klasycznej kolumnie. W prezencie od pisarza otrzymaliśmy do biblioteki książkę pt:,,40 listów poetyckich”. Serdecznie dziękujemy!

adam

Przy kawie i herbacie oraz smakowitych słodyczach Patrycji Wojtachny delektowaliśmy się poezją Adama Lizakowskiego. A w myślach natrętnie mruczała znana piosenka,  Szli na zachód osadnicy…”

Maria Kirkiewicz
DKK w Ostroszowicach