Biblioteka pachnąca różami

…dobrze widzi się sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu…
/Antoine de Saint-Exupéry,Mały Książe/
W świecie gdzie nikt nie kocha róż
                                                na zawsze ktoś pozostał sam

Tęskne słowa piosenki o Małym Księciu zakochanym w maleńkiej róży stały się inspiracją dla Grupy Twórczej przy bibliotece w Ostroszowicach do wykonania własnych róż. 14 czerwca według dokładnej instrukcji Pani Jadwigi Połcik uczestnicy postarali się o wykonanie pięknych kwiatów.
Jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zobowiązał nas do tego, aby w większości róże były białe i czerwone. Jednak podczas pracy nawiązała się dyskusja o różach z własnych ogrodów, więc powstały róże w kolorze fioletowym, niebieskim, pomarańczowym i różowym. Wspaniały torcik dostarczony przez Panią Patrycję Wojtachnę uświetnił to twórcze spotkanie.
Cykliczne spotkania w bibliotece z życzliwymi i pogodnymi ludźmi pokazuje w pełni, że wszyscy jesteśmy sobie potrzebni.

Biblioteka to więcej niż myślisz!

mk