Nasze pierwsze kroki z ornitologią

Książka,, Mały Atlas Ptaków” Ewy i Pawła Pawlaków to cudowna poznawcza zabawa dla przedszkolaków. W piątek 29 czerwca w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki ,,Motyle Książkowe”, dzieci z wakacyjnego przedszkola
w Ostroszowicach z radością poznały nazwy i zwyczaje ptaków.
Piękne portrety kolorowych i zachwycających ptaków wykonane przez dzieci, pokazują ich wrażliwość na otaczającą przyrodę.

Wakacje z książką to wspaniałe chwile!
mk

Turystyka i kultura tematami czerwcowej sesji

Rozwój turystyki i działalność kulturalna na terenie gminy były głównym tematem czerwcowej sesji Rady Gminy Dzierżoniów. Obrady odbyły się w czwartek 28 czerwca w Bibliotece Publicznej Gminy Dzierżoniów w Mościsku. Na początku posiedzenia przed radnymi wystąpił Zespół Górali Czadeckich Pojana. Grupa obchodzi w tym roku jubileusz 60-lecia. Gratulacje i życzenia z tej okazji złożyli członkom zespołu Przewodniczący Rady Gminy Dzierżoniów Grzegorz Powązka oraz Zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów Jolanta Zarzeka. W dalszej części sesji radni wysłuchali wystąpienia kierownika Referatu Oświaty, Sportu i Turystyki Urzędu Gminy Dzierżoniów Adama Wolniaka. W swojej prezentacji przedstawił Radzie obszary wsparcia turystyki funkcjonujące na terenie gminy. Przybliżył m.in. najważniejsze zrealizowane przedsięwzięcia, projekty unijne i działania na rzecz rozwoju turystyki w naszym regionie. Następnie prezes zarządu Stowarzyszenia „Ślężanie – Lokalna Grupa Działania” Elżbieta Pasławska opowiedziała radnym o ważnych turystycznie miejscach, produktach lokalnych i działaniach promocyjnych na terenie gmin wchodzących w skład stowarzyszenia. W punkcie tym wystąpiła również wiceprezes Stowarzyszenia Turystycznego Gmin Gór Sowich (STGGS) i burmistrz Pieszyc Dorota Konieczna-Enozel. Oprócz zrealizowanych przedsięwzięć, omówiła m.in. plany STGGS na promocję Gór Sowich.

W kolejnym punkcie radni wysłuchali dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta Justyny Kaczorowskiej. Podczas swojego wystąpienia przedstawiła Radzie film dokumentujący najważniejsze działania podejmowane przez bibliotekę w sferze kultury w minionym roku. Rada przyjęła również kilka uchwał: w sprawie ustalenia wynagrodzenia dla Wójta Gminy Dzierżoniów, zmian w budżecie gminy na rok 2018, ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych oraz zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych na terenie gminy.

Zapraszamy do  obejrzenia skróconej wersji filmu: ………………..TU………………………

Informacja ze strony: http://www.ug.dzierzoniow.pl/informacje/4326