„WAKACJADA” W BIBLIOTECE W OWIEŚNIE ZA NAMI

Wakacje to czas odkrywania ciekawych lądów oraz zdobywania nowych przyjaźni i tak było w tym roku w bibliotece w Owieśnie.

Wspólnie odkrywaliśmy na nowo  miejsca w naszej miejscowości w ramach wycieczek „Cudze chwalicie swego nie znacie”. Uczestnicy wypraw  odkryli: Kozią Górę, Staw Trzcinowy w środku lasu, Staw Czarny w parku obok ruin zamku. Odwiedziliśmy serowarnie w Lutomierzu, gdzie dzieci uczestniczyły w warsztatach wyrobu sera, zwiedziły również całe gospodarstwo oraz zostały ugoszczone przepysznym  zdrowym śniadankiem. Kolejna wyprawa to kierunek: biblioteka w Ostroszowicach. Tutaj czekało na nas również mnóstwo atrakcji od wspólnego poczęstunku, przez  pokaz mało znanej sztuki sportu panowania nad własnym ciałem Kalistenikę, brawurowo wykonany taniec  zomba, wysłuchanie świetnej pogadanki na temat bezpiecznych wakacji, poznanie osobiście nowych Radnych Młodzieżowej Rady Gminy Dzierżoniów aż po poznanie technik wykonania makram.                          Biało – czerwone dzieła poświęciliśmy setnej rocznicy odzyskania Niepodległości.
W przerwach między kolejnymi wyzwaniami przydało  się trochę sportu i relaksu przy kalamburach, grach zespołowych i  planszowych a także przy różnych pracach manualnych.
Na zakończenie odbył się festyn, w trakcie którego dzieci mogły skorzystać z oferty „Wsi – okrągłego zamku”, poprzez strzelanie z łuku, wykonanie podpłomyków, wspólne ognisko, a także pozjeżdżać na zamku dmuchanym, pomalować twarz oraz brać udział w przeróżnych zabawach z chustą i tunelem animacyjnym.

Dziękujemy  Stowarzyszeniu „Razem dla wsi” za pomoc przy realizacji „Wakacjady” w bibliotece w Owieśnie.

J.P.