Mała Książka – Wielki Człowiek

Z przyjemnością informujemy, że nasza biblioteka zakwalifikowała się do udziału w projekcie „Mała Książka – Wielki Człowiek”. Projekt skierowany jest do 3-letnich dzieci oraz ich rodziców.
Najważniejszym celem akcji jest zachęcenie rodziców do czytania swoim pociechom przedstawiając najważniejsze wartości płynące z lektury.
W ramach projektu rodzice dzieci otrzymają bezpłatne wyprawki czytelnicze składające się m.in. z:
– książeczki ,,Pierwsze wiersze dla …”,
– karty Małego Czytelnika,
– naklejek do karty Małego Czytelnika,
– poradnika dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”, a także różnorodnych materiałów promocyjnych.

Cała akcja rozpoczyna się we wrześniu 2018, a udział w niej jest bezpłatny – mogą skorzystać wszyscy czytelnicy: Ci już zapisani do naszej biblioteki a także nowi.
Już wkrótce zaprosimy rodziców z maluszkami do biblioteki i wręczymy im wyprawki czytelnicze.

Kampania realizowana przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.