Czy wiecie, że każdy ma swoją własną Krainę Czarów?

Drugi rozdział o Mary Poppins w bardzo piękny sposób pokazał dzieciom jak można otworzyć drzwi do krainy wyobraźni. Zasłuchani mali odbiorcy przeżyli wspaniałe przygody Mary i Bobbiego w tajemniczej krainie znajdującej się wewnątrz namalowanego obrazu na trotuarze. Wspólnie z bohaterami dzieci poznały postać wytwornego kelnera, kręciły się na konikach  pięknej karuzeli, a także podziwiały cudowne krajobrazy.
Mini scenki polegające na naśladowaniu kelnera kłaniającego się do kolan, czy wytworne maniery przy stole to znakomita zabawa utrwalająca savoir vivre. Mary Poppins przybywająca wraz ze wschodnim wiatrem z parasolką z papuzią rączką w jednej ręce i dywanikową torbą w drugiej, chociaż bardzo oschła i czasami dziwaczna, bardzo się dzieciom podoba.
Portrety Mary Poppins wykonane przez dzieci wiernie oddają tę niezwykłą postać.

Czytanie dzieciom to prawdziwa przyjemność!
Maria Kirkiewicz

Biblioteka w Ostroszowicach

„Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął”

„Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. Po 120 latach prysły kordony. Nie ma „ich”. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze! Chaos? To nic. Będzie dobrze. Wszystko będzie, bo jesteśmy wolni od pijawek, złodziei, rabusiów, od czapki z bączkiem, będziemy sami sobą rządzili. (…) Cztery pokolenia nadaremno na tę chwilę czekały, piąte doczekało. (…).”
J. Moraczewski „Przewrót w Polsce”

14 października Biblioteka Publiczna w Owieśnie przy współpracy Stowarzyszenia „Razem dla wsi” zaprosiła mieszkańców na uroczyste obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę w ramach projektu „100 Lat Niepodległości Święto Radości”.
Patriotyczna uroczystość rozpoczęła się o godz. 9:15 mszą świętą w kościele pw. św. Trójcy w intencji ojczyzny. Po mszy uczestnicy spotkania oddali hołd poległym  za ojczyznę, składając kwiaty pod pomnikiem „Ojców Naszych”. Po uroczystościach w kościele przenieśliśmy się do sali wiejskiej gdzie miały miejsce dalsze obchody.
Wspólnie wysłuchaliśmy występu artystycznego w wykonaniu scholi parafialnej pod kierownictwem p. Agnieszki Droś. W repertuarze młodych artystów znalazły się pieśni patriotyczne, których publiczność wysłuchała z wielkim wzruszeniem. Każdy z uczestników spotkania otrzymał upominek patriotyczny przypominający o odzyskaniu niepodległości w postaci flagi, balonów a także kwiatka w barwach narodowych, które zostały wykonane podczas piątkowych warsztatów w bibliotece. Miała miejsce również wystawa książek nawiązująca do obchodów Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Wspólne świętowanie nie byłoby możliwe bez smakołyków przygotowanych przez mieszkańców Owiesna.

Impreza odbyła się dzięki dofinansowaniu środków z budżetu Gminy Dzierżoniów.

J.P.