Dzień Pluszowego Misia w Uciechowie

Miś to sympatyczna postać. Nazwa  odnosi się do zabawek oraz bohaterów literatury dziecięcej.
Światowy Dzień Pluszowego Misia to święto stosunkowo nowe. Zostało ustanowione dopiero 25 listopada 2002r, dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki. Aby uczcić ten dzień do naszej biblioteki przybył dzieci z Przedszkola w Uciechowie. Najmłodsi przynieśli ze sobą  ulubione pluszaki. Opowiadali o swoich ulubieńcach a także o bajkach i książkach, w których misie są głównymi bohaterami. Przedszkolaki  własnoręcznie wykonały portret misia a na zakończenie było małe co nieco – przecież misie uwielbiają słodkości.

Bardzo dziękujemy przedszkolakom i Pani Asi  za miłe odwiedziny.
S. G.B.

Międzypokoleniowe Andrzejki w Roztoczniku

Młodzi czytelnicy Biblioteki w Roztoczniku kolejny raz odwiedzili Dom Seniora w Roztoczniku. Międzypokoleniowe spotkania to dla obu stron olbrzymia korzyść i mile wspólnie spędzone chwile.
Jako, że rozpoczynał się okres Adwentu – czas refleksji i wyciszenia, chcieliśmy wspólnie z seniorami spędzić  Andrzejkowe popołudnie.
Z tej okazji przygotowaliśmy kilka pokazów tańca oraz tradycyjnych andrzejkowych wróżb. Przy akompaniamencie muzyków z zespołu Górzanie młodzież bawiła się integrując z osobami starszymi.

A.M.