XXIV Dolnośląski Konkurs Recytatorski PEGAZIK

Z przyjemnością zawiadamiamy, że eliminacje gminne XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK odbędą się
21 lutego 2019 r. (czwartek) o godz. 10.00 w Bibliotece Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta w Mościsku, ul. Kolejowa 12b.
Prosimy o przekazanie kart zgłoszeń do 18 lutego 2019 r. drogą elektroniczną na adres: biblioteka.moscisko@wp.pl  z dopiskiem – Pegazik 2019 lub osobiście w siedzibie biblioteki, czynnej w godz.:

pon. –  pt.    8.00-19.00
czw.           8.00-16.00

REGULAMIN ETAPU GMINNEGO               KARTA UCZESTNIKA

LEGIMI

Uwaga! Od stycznia 2019 roku obowiązuje nowa pula kodów. Oznacza to, że wszyscy czytelnicy, którzy korzystają z Legimi, będą musieli przyjść po nowe kody. Kody pobrane w 2018 roku tracą ważność. Zapraszamy również tych, którzy swoją przygodę z Legimi dopiero chcą zacząć.

Czytelnicy zapisani do naszej Biblioteki, lub do którejkolwiek z 39 bibliotek publicznych Dolnego Śląska mogą mieć dostęp do wielu nowości i bestsellerów, ale i starszych tytułów – z beletrystyki, literatury faktu i innych popularnych kategorii udostępnianych przez portal Legimi.com. Wystarczy, że na podstawie otrzymanego w bibliotece unikalnego kodu założą konto i pobiorą bezpłatną aplikację Legimi. Wówczas wszystkie bez wyjątku e-książki dostępne w abonamencie będą mogli czytać na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku. Oczywiście za darmo. Warunkiem jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej.

Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi  lub po wpisaniu nowego kodu po zalogowaniu się na swoje konto na stronie:

Następnie wybrane książki pobrać można bezpośrednio w aplikacji Legimi, zainstalowanej na wybranym urządzeniu.

Usługa wypożyczania książek elektronicznych udostępniona została dzięki współpracy dolnoślaskich bibliotek publicznych z firmą Legimi, jedyną, która oferuje dostęp do e-booków na zasadzie abonamentu. Czytelnicy mogą korzystać z ponad 20.000 tytułów najlepszych autorów – polskich i zagranicznych.

Poniżej znajdziecie Państwo odpowiedzi na pytania zadawane najczęściej w związku z wypożyczaniem e-booków z zasobów Legimi:

Jestem czytelnikiem Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta i czytałem książki z Legimi w 2018 r. Dlaczego muszę pobrać nowy kod dostępu?
Kody dostępy do platformy zostały wydane na okres ważnośći do 31 grudnia 2018 roku, po tej dacie tracą ważność. Oznacza to, że wszyscy, którzy w 2018 roku użyli pobranego z biblioteki kodu dostępu, muszą przyjść po kolejny.

Czy wypożyczanie ebooków jest bezpłatne?
Wypożyczanie jest całkowicie darmowe.

Czy muszę być użytkownikiem biblioteki, by wypożyczyć ebooka?
Możliwość wypożyczania mają wyłącznie osoby zapisane do jednej z bibliotek wymienionych na liście bibliotek.

Jak uzyskać kod dostępu?
W celu uzyskania indywidualnego kodu dostępowego należy udać się osobiście do jednej z bibliotek wymienionych na liście bibliotek.

Jak aktywować kod otrzymany w Bibliotece?
Należy zarejestrować bezpłatne konto Legimi na stronie:

Wtedy można już wybierać, wypożyczać i pobierać e-booki bezpośrednio w aplikacji Legimi.

Na jak długo mogę wypożyczać e-booki?
Ważność wszystkich kodów wydanych czytelnikom przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną we Wrocławiu i aktywowanych przez nich na  stronie http://www.legimi.com/dbpw/ przed końcem roku 2017 została przedłużona do końca 2018 roku. ► Kody wydane po 01.01.2018 również będą ważne do końca roku 2018.

Jaki jest limit wypożyczeń dla czytelnika?
W ramach zamówionego przez bibliotekę limitu stron do przeczytania każdy czytelnik wypożyczyć może dowolną liczbę książek. Jeśli czytelnik otrzymuje komunikat o przekroczeniu limitu, oznacza to, że wyczerpała się pula stron.

Na jakich urządzeniach mogę czytać wypożyczone e-booki?
Na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki ebooków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać w chmurze® jednocześnie na 2 urządzeniach.

Czy wypożyczane z biblioteki w ramach usługi Legimi e-booki mogę czytać na Kindle?
Wypożyczonych ebooków nie można czytać na Kindle.

Czy muszę być online, by czytać e-booki?
Po pobraniu ebooki można czytać również offline. Jeżeli czytelnik pozostaje offline przez 7 dni, otrzymuje powiadomienie o konieczności połączenia się z internetem w celu aktualizacji statusu swojego konta w Legimi.