Serduszkowy zawrót głowy

Przed  radosnymi świętami Bożego Narodzenia spotkaliśmy się z uczniami klasy III, aby porozmawiać o naszej kulturze, tradycjach, które są bogate i jedyne w swoim rodzaju. Wychowawca klasy pani Joanna Mrzygłód, opowiadała o zwyczajach i przygotowaniach do wigilii. Dzieci również mówiły o swoich zwyczajach panujących w ich domach. Warto wiedzieć, że w naszej tradycji jabłko, zawieszane na gałązkach choinki, symbolizowało zdrowie i urodę. Orzech miał nieść dobrobyt i siłę. Cukierki i pierniczki gwarantowały szczęście dla domu. W ramach spotkań –Świąteczne Impresje Biblioteczne – dzieci wykonały z filcu kolorowe serduszka, przyozdabiając je guzikami, gwiazdkami, kokardkami. Na kolorowych wstążkach zawisły również pachnące pierniczki, a śpiewane kolędy przybliżyły nam świąteczny czas.

Dziękuję za wspólne kolorowe spotkanie. Życzymy Wszystkim dużo dobrego, radości, życzliwości oraz wzajemnego zrozumienia.

Pozdrawiamy ciepło

Wanda Kun