Kolorowe stroje, ogony, zęby i korony

Uśmiechnięte twarze, niektóre ukryte pod maskami, kolorowe stroje, suknie, miecze, ogony, zęby i korony.                                                                                                                                                                                                                                                     W sobotę 2 lutego zaprosiliśmy na Bal Karnawałowy dzieci i ich rodziców. Przy dźwiękach muzyki, konkursach i zabawach szybko leciał czas. Wspaniałą niespodzianką okazał się pokaz sztuczek magicznych w wykonaniu czarodzieja Michała Sośniaka. Fruwający stolik i zaczarowana szyba wzbudziły niekłamany zachwyt. Zabawy dla najmłodszych poprowadzili niezmordowani pracownicy Ostoi Nad Młynówką. Oblegany był także kąt, gdzie na twarzach pojawiały się dowolnie wybrane wzory.

Dziękujemy Rodzicom za włączenie się do przygotowań! Dodatkowe ciasta, owoce i napoje pomogły zapełnić nawet najbardziej puste brzuszki zielonych potworów. Nasze spotkanie zakończył konkurs na najciekawsze przebrania. Okazało się jednak, że tak naprawdę wszystkie niesamowite przebrania zasługiwały na pochwałę i nagrodę! Każdy wyszedł więc z drobną niespodzianką i upominkiem.

Poznajemy moc zwierząt!

To nie człowiek przędzie tkaninę życia, on jest w niej tylko małą nitką

/John Seed ,,Myśląc jak góra”/

Książka Oli Woldańskiej- Płocińskiej pt: Zwierzokracja zaciekawiła dzieci przebywające na feriach w bibliotece. Wydana w atrakcyjnym formacie i bogato ilustrowana, z niebanalnymi tekstami, posłużyła jako pomoc w zrozumieniu relacji między ludźmi i zwierzętami. Chodzi o szacunek dla zwierząt, bo zwierzęta są ważne i mają swoje prawa. W blurbie czytamy: ,,Dziękujemy Autorce i Otwartym klatkom za wsparcie. KO,KO kochamy Was! Szczęśliwe kury”. Pięknie napisała także Mrówka: Daję 10/10. Czytając czułam mrowienie w czółkach. P.S. I tak wiemy, że jest to mrówkokracja! Super! Polecamy wszystkim dwunogom. VIVAT! – napisały psy i koty ze schroniska. My także zdecydowanie polecamy tę książkę! Dowiecie się z niej o świętych krowach ,o tym kto miał kota na punkcie kotów, uzyskacie odpowiedź na pytanie czy świnie są mądrzejsze od ludzi i o prawach zwierząt w Polsce.  Zachęcamy do czytania!

Motyle Książkowe
DKK w Ostroszowicach

01.02.2019 r.

Rewelacyjna Kapela Podwórkowa z Bielawy na kolędowaniu w bibliotece!

Wspólne kolędowanie to coś szczególnego. Bardzo zbliża i rozbudza przyjemne emocje. Takie niematerialne dziedzictwo należy pielęgnować i przekazywać następnym pokoleniom. Śpiew i muzykowanie w bibliotece rozbrzmiewa szczególnie uroczyście. Biblioteka jest właściwym miejscem na pogłębienie relacji i utrwalanie zakorzenionych tradycji. Wspaniałe kolędowanie z Kapelą Podwórkową oczarowało słuchaczy. Była wielka radość, wzruszenia i uśmiechy. Pozostały wspaniałe wspomnienia.

Dziękujemy Kapeli Podwórkowej z Bielawy za urokliwe kolędowanie i życzymy żeby nigdy nie przestawała grać. Folklor i tradycja nie mogą zaniknąć! To przecież samo piękno…

M.K.