Przecie każda książka jest żywym stworzeniem… Każda ma duszę i każda ma serce

/Kornel Makuszyński

19 marca w Bibliotece w Mościsku odbyła się lekcja biblioteczna, której tematem przewodnim była powieść detektywistyczna.  Towarzyszyła nam książka Kornela  Makuszyńskiego „Szatan z VII klasy”. Uczniowie klasy VI z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku dowiedzieli się jakie są cechy takiej powieści, jak powstaje główny wątek i co to jest świat przedstawiony. Następnie pracując w grupach zrobili zarys takowej powieści wymyślając  język narracji, bohaterów, wątek główny, a przede wszystkim własną akcję. Uczniowie bardzo się zaangażowali, ponieważ cała akcja powieści toczyła się w Mościsku w starej bibliotece na ul. Kościelnej 3. To tam zaprosiła nas ich wyobraźnia, której gratulujemy. Zapraszamy w wolnej chwili do tworzenia własnych powieściowych miejsc, do zabawy stylami i do czerpania radości z kreowania własnych światów.

Wiosno, przybywaj!

Biblioteka w Roztoczniku w piątkowe, marcowe  popołudnie rozpoczęła cykl zajęć pod hasłem „Wiosno, przybywaj…”

Wiosna to również czas Wielkanocy i kolejne, planowane spotkania będą  już wprowadzać uczestników w świąteczny nastrój. Dzieci  wykonywały wiosenne, kolorowe ozdoby na talerzykach, które mogą zostać wykorzystane do wiosenno – świątecznych,  domowych dekoracji.