Uśmiech bywa aktem męstwa

„Uśmiech bywa aktem męstwa, smutek to słabość i postawa zbyt wygodna. Być radosnym i dobrym, kiedy świat jest smutny i zły to mi dopiero odwaga”
„Opium w rosole” M. Musierowicz

Biblioteka Publiczna w Piławie Dolnej wzięła udział w akcji:

III Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz.

Z tej okazji 22 marca spotkaliśmy się w bibliotece z VI klasą Szkoły Podstawowej w Piławie Dolnej, pod opieką pani Iwony Chorążyczewskiej, która to z zacięciem artystycznym przeczytała fragmenty książek poznańskiej autorki. Młodzi ludzie z zainteresowaniem słuchali fragmentów powieści „Opium w rosole” czy „Szóstej klepki”. Książki Małgorzaty Musierowicz bawią, wzruszają, są zawsze na czasie. Dziękujemy pięknie pani Małgorzacie Musierowicz, za wrażliwość i pasję twórczą. Czytelników małych i dużych zapraszam do sięgnięcia po te interesujące powieści.

Dziękuje za spotkanie.
W.Kun

Czarownica Babcocha przybywa do Grajdołka!

22 marca w bibliotece w Ostroszowicach rozpoczęliśmy cykl czytania dzieciom w ramach Dyskusyjnego Klubu ,,Motyle Książkowe”.
Książka Justyny Bednarek pt. ,,Babcocha” od razu rozweseliła dzieci. Świetne teksty, krótkie rozdziały i wspaniałe ilustracje zachwyciły małych sympatyków literatury. Ulubiony rozdział pt.: ,,Jak sklepowa poszła kupować telewizor” wywołał żywiołową dyskusję dotyczącą chciwości i oszustwa. Mądre dzieci potępiły złe zachowanie i były oburzone postawą nieuczciwego sprzedawcy.
Ku uciesze wszystkich zło zostało dotkliwie ukarane.

Ta wspaniała książka będzie w marcu absolutnym hitem czytanym systematycznie w naszej bibliotece!

mk