Wymień się książką!

Każdy wskazać mógłby przynajmniej jedną książkę, która była pochopnym zakupem lub nietrafionym prezentem. Z niektórych się wyrasta, lub ciężko się z nimi rozmawia. Książka, której nikt nie bierze w ręce traci swą magiczną moc. Nasza rada? Znajdź jej nowego właściciela! Wymień się z innymi!

Zasady są proste!
Przynosimy książki w dobrym stanie i  wymieniamy je na inne interesujące nas tytuły. Zabieramy tyle książek, ile sami przyniesiemy!

Mała książka – wielki człowiek

Miło nam poinformować, że Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta została zakwalifikowana do projektu „Mała książka – wielki człowiek”.  Już jesienią 2019 roku na wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym, we wszystkich naszych filiach bibliotecznych, będzie  czekać wyjątkowy prezent – Wyprawka Czytelnicza na dobry czytelniczy start. W wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i  spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Udział w projekcie bookstartowym,  organizowanym przez Instytut Książki, jest bezpłatny zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców.

„Naszym zaproszeniem w świat literacki jest wybór wierszy dla dzieci autorstwa wybitnych polskich poetów (m.in. Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej, Joanny Papuzińskiej), pięknie zilustrowany przez małżeństwo artystów – Ewę Kozyrę-Pawlak i Pawła Pawlaka, a przewodnikiem po tym świecie – broszura ukazująca nieocenioną rolę książek w rozwoju dziecka”.
Dariusz Jaworski,