O finansach…w bibliotece

Miło  nam poinformować, że Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta znalazła się w gronie 103 bibliotek z całej Polski zakwalifikowanych do 6. edycji projektu

„O finansach… w bibliotece”.

Już wkrótce zaprosimy Państwa na nowy kurs dotyczący edukacji finansowej osób dorosłych.

Książki Mistrzów i mali miłośnicy książek

29 kwietnia w Ostroszowicach odbyły się mini Warsztaty Teatralne dla najmłodszych w celu podtrzymania regionalnej inicjatywy związanej z promocją książki, literatury oraz czytelnictwa.
Skorzystaliśmy z zaproszenia Działu Pracy z Dziećmi Dolnośląskiej Biblioteki Publiczne jim. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu do udziału w  inicjatywie pod wspólną nazwą Książki Mistrzów.

Halo! Halo! Tutaj ptasie radio w brzozowym gaju,
Nadajemy audycję z ptasiego kraju.
Proszę niech każdy nastawi aparat,
Bo sfrunęły się ptaszki dla odbycia narad.

Buch- jak gorąco!
Uch -jak gorąco!
Puff – jak gorąco!
Uff   -jak gorąco!
Może pan się o mnie oprze,
Pan tak więdnie, panie koprze…

Animatorka zajęć Bożena Nowak przybyła do dzieci jako Pani Wiosna. Zaprezentowała uczestnikom trzy utwory w tym: Na straganie Jana Brzechwy oraz Juliana Tuwima Ptasie radio i Lokomotywę.  Zachwycone dzieci świetnie bawiły się przy arcydziełach literatury dziecięcej i z radością wystawiły w Teatrzyku Podwórkowym wybrane fragmenty utworów, naśladowały głosy ptaków, smakowały warzywa ze straganu oraz namalowały buchającą parę z lokomotywy, ćwicząc przy tym narządy mowy przez dmuchanie farby na prace plastyczne.

To było wyjątkowe i zachwycające Święto Książki i Róży.
Dziękuję paniom z przedszkola w Ostroszowicach Grażynie Panońko i Jolancie Wielgus oraz animatorce pani Bożenie Nowak za fascynującą promocję czytania.

Maria Kirkiewicz
zdjęcia i tekst