Warsztaty rękodzieła

Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Wsi „Przystań Mościsko” rozpoczyna warsztaty rękodzieła:
> w dniach 15,16,17 maja od godz. 16 00, a 18 maj od godz. 10 00 odbędą się warsztaty wikliniarskie na sali wiejskiej w Mościsku
> w dniach 23, 24 maj od godz. 16 00 warsztaty słomkarskie,
> a w dniu 25 maj na godz. 10 00 i 14 00 warsztaty czerpania papieru

Warsztaty odbędą się na sali Wiejskiej w Mościsku i w Bibliotece Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta, która jest partnerem realizowanego zadania.
Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Organizacja warsztatów wikliniarstwa, słomkarstwa, czerpania papieru oraz tworzenia qestów dla mieszkańców gminy Dzierżoniów we wsi Mościsko”

Para – buch, koła – w ruch!

„Lokomotywa” Juliana Tuwima to doskonały materiał na świetną zabawę. Przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku z zapartym tchem wysłuchały wiersza a następnie narysowały własne lokomotywy. Nie obyło się również bez szalonej i pełnej radości zabawy z klockami!

Kamishibai i wszystko gra!

Wszystko zaczęło się od rozmowy ze Sławkiem Oleksakiem, podczas której padło pytanie, czy zgodzi się zrobić witrynę teatrzyku japońskiego dla biblioteki. Zgodził się i zrobił…
Dzięki temu możemy bawić się w Teatrzyk Podwórkowy na wiele sposobów. 14 maja w ostoszowickiej bibliotece uczniowie klasy trzeciej, przy udziale wychowawczyni Alicji Najwer, przedstawili dla kolegów z przedszkola dwie bajki. Spotkanie odbyło się pod hasłem ,,Dzieci dla dzieci”. Dobrze znane i lubiane bajki ,,Czerwony Kapturek” oraz ,,Kopciuszek”, zagrane przez uczniów przy użyciu pacynek, to wspaniała zabawa.
Przekonaliśmy się, że teatr w idealny sposób przygotowuje dzieci do pracy intelektualnej. Pobudza u nich takie cechy jak: kreatywność, ciekawość oraz zdolność analizy.
Przydadzą się one dzieciom w późniejszym, dorosłym życiu.

Nasze spotkanie pokazało, że dzieciństwo z teatrem jest bardzo przyjemne. Widzi się wiele ciekawych rzeczy. To także nauka spostrzegawczości oraz umiejętności koncentracji.

Przede wszystkim to jednak cudowna zabawa!

mk