Mój Mistrz Literatury

Przypominamy o konkursie plastycznym „Mój Mistrz literatury”, którego celem jest rozreklamowanie twórczości dowolnego pisarza, wybranego przez uczestnika konkursu. Chcielibyśmy, aby praca plastyczna była ilustracją lub plakatem reklamującym książkę lub książki tego pisarza.
6 czerwca w Mościsku odbędzie się pierwszy etap konkursu, podczas którego wybrane zostaną dwie prace, po jednej w każdej kategorii wiekowej. Zostaną one przekazane do Świdnicy, która gości w tym roku finał akcji.  Spośród nominowanych prac zostaną wybrane dwie najciekawsze. Każda z nich otrzyma nagrodę główną, którą będzie czytnik e-booków.

Święto Niezapominajki w tuszyńskiej bibliotece

15 maja obchodzony jest Dzień Niezapominajki – święto mające na celu promowanie jej walorów, stałe przypominanie o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski.
Święto ma również na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji. I to właśnie ten temat był podstawą do naszych rozmów w tuszyńskiej bibliotece. Najmłodsi czytelnicy zapoznali się z książką Agnieszki Świętek „Niezapominajka” i poznali historię dziewczynki zaniepokojonej problemami z pamięcią swojej ukochanej babci. Dzieci opowiedziały o swoich najbliższych i o tym jak bardzo zależy im na tym, aby być z nimi zawsze blisko. Specjalnie przygotowane serduszka, wręczone rodzicom, babciom, dziadkom i wszystkim, których kochają, na pewno nie pozwolą nikomu o nich zapomnieć.

M.A.T.

Cyyfrowa Majówka w Mościsku

Czym jest cyberprzemoc i jak się jej przeciwstawiać? Uczniowie klasy VI i VII z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku odwiedzili bibliotekę w ramach akcji „Cyfrowa majówka”, organizowanej przez Dziecięcą Akademię Kodowania. Starsza sierżant Barbara Gaweł z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie odpowiadała na wszystkie pytania związane z bezpieczeństwem w sieci i przestępczością w cyberprzestrzeni. Uczestnicy zajęć obejrzeli też krótkie materiały filmowe przestrzegające przed niepożądanymi osobami. Dzieci dowiedziały się jakie konsekwencję mogą ponieść za niewłaściwe zachowania w Internecie. Po części teoretycznej przyszła pora na praktykę. W świadomym i bezpiecznym odkrywaniu świata internetu pomogła wciągająca gra Interlandia oraz dodatkowe ćwiczenia.

Mamy nadzieję, że uczestnicy Cyfrowej Majówki będą pamiętać, że prywatność i bezpieczeństwo są tak samo ważne w rzeczywistości, jak w sieci a umiejętność ochrony ważnych informacji pomoże im zabezpieczyć nie tylko urządzenia, ale także reputację i relacje z innymi.

Jeśli chcecie spróbować swoich sił zapraszamy do gry – KLIKNIJ