Pisanie książki podobne jest do lepienia bałwana

Spotkanie z pisarzem, możliwość rozmowy i bezpośredniego kontaktu z nim to bez wątpienia niezwykłe przeżycie dla każdego czytelnika. 27 lutego na zaproszenie Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta odpowiedziała Monika Sawicka Kacprzak. Zapytana o autoportret pisze: „Jestem sobą. Bo kim innym miałabym być, skoro jestem jedna, choć wielobarwna? Błękitna spokojem bezchmurnego nieba, szafirowo-grafitowa szalejącą morską falą, transparentna kroplą łzy jak kroplą deszczu, wściekła szkarłatem róży. Zawsze to ta sama ja.” Ta różnorodność doskonale była widoczna na czwartkowych spotkaniach. Przedszkolaki z Mościska, Piławy Dolnej i Uciechowa już po kilku minutach z zapałem wymieniały się poglądami z autorką książek o psie Kajtku, którego pewnego zimowego dnia zawieszono w reklamówce na płocie. Cztery tomiki jego przygód były doskonałą platformą, na której oprzeć się mogły snute przez autorkę opowieści o prawdziwych perypetiach Kajtka, który znalazł szczęśliwy dom właśnie w ramionach pisarki. Dzieci wykazały się wspaniałą wiedzą na temat obowiązków związanych z posiadaniem czworonożnego przyjaciela. Z uwagą słuchały też całej masy ciekawostek z życia psów i kotów.

Spotkanie z Moniką Sawicką Kacprzak było także okazją do rozmowy o pracy pisarza. Autorka twierdzi, że „pisanie książki podobne jest do lepienia bałwana”. Śniegu za oknem jak na lekarstwo i dzieci rozmarzonym wzrokiem wpatrywały się w śnieżny slajd. Porównanie na pewno przypadło im do gustu. Na zakończenie wizyt przedszkolaki z Uciechowa podarowały pisarce własnoręcznie wykonaną laurkę dziękując za jej wizytę i ciekawie spędzony czas.

Dobra informacja dla tych, którzy nie zdążyli zakupić książek o przygodach Kajtusia – już wkrótce będą one dostępne w Waszych bibliotekach.

Bezpłatne spotkania autorskie dla przedszkolaków sfinansowała w całości Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta.

ZAJRZYJ   –    http://www.monikasawicka.com.pl/

D.W.