Czytanie dzieciom to prawdziwa przyjemność

Czytanie dzieciom to prawdziwa przyjemność.

,,W dzisiejszych czasach zastanawiamy się często nad tym, dlaczego dzieci nie czytają. Wyniki badań psychologów wskazują na to, że najważniejszym faktem jest osobisty przykład w rodzinie, gdzie czytają dorośli, dzieci zazwyczaj nie mają z czytaniem problemów. Ponieważ wiemy, że w wielu rodzinach nie ma zwyczaju wspólnego czytania, próbujemy od kilku lat wprowadzić w bibliotekach inny wariant: Wieczorne czytanie z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Celem tego czytania jest zainteresowanie dzieci lekturą, pokazanie im piękna słowa mówionego i uroku wspólnego głośnego czytania. I to wszystko w jeden czarodziejski wieczór na wielu miejscach naszej planety.” Ten cytat zaczerpnięty z listu od czeskich bibliotekarek mobilizuje nas do zaproszenia dzieci w wieku od 6 do 8 lat na niezapomniany wieczór w bibliotece w Ostroszowicach. Ilość miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy w bibliotece! Na dzieci czeka interesujący i urozmaicony program! Zapraszamy serdecznie !

Organizatorzy: Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów, Filia w Ostroszowicach, Rada Sołecka wsi Ostroszowice.

M.K.