14 grudnia Dyskusyjny Klub Książkowy zawitał w progach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku aby wraz z dziećmi z klasy „0” zastanowić się nad przyszłością przy pomocy książki Marii Dek „Kiedy będę duża”. Opowieść o marzeniach, planach i pomysłach na przyszłość, gdzie za rogiem czeka fantastyczny świat, w którym dziecięce wyobrażenia policzone zostały od 1 do 25, pozwoliła nam odkryć nowe możliwości. Siedem różnych zawodów, domek na drzewie z trzynastoma oknami, nadanie imion osiemnastu pająkom i wyprowadzanie na smyczy żyrafy – wszystko jest możliwe.
Sama autorka tak pisze o swojej książce:
W oczekiwaniu na dorosłe życie dziecięca wyobraźnia płata przeróżne figle. „Kiedy będę duży / Kiedy będę duża” opowiada o możliwościach i niemożliwościach, które niesie przyszłość. Przed Państwem wykaz radosnych pomysłów i poważnych planów, spisany z perspektywy dziecięcych wyobrażeń. Od 1 do 25. Jest szansa, że uporządkowane marzenia łatwiej się spełnią.
Maria Dek

grudzień

Maria Dek (ur. 1989 r.) jest ilustratorką, absolwentką University of the Arts London oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jej autorska książka „Kiedy będę duży/ Kiedy będę duża” ukazała się już po francusku i hiszpańsku, a wkrótce premierę będzie miało wydanie angielskie.  Artystka z przyjemnością sięga po tradycyjne techniki tworzenia.

D.W.