Jesteś tutaj:

Autor: admin

Grupa Twórcza przy Bibliotece w Ostroszowicach dla Strefy Kobiet z Biblioteki Publicznej w Dzierżoniowie.

22 listopada obchodziliśmy Dzień Kredki. Biblioteka w Uciechowie świętowała wspólnie z przedszkolakami. Spotkanie było tak kolorowe jak całe pudełko pasteli. Bajeczka o kredkach, które uciekły z szuflady, poznawanie różnych rodzajów kredek, wspólne piosenki i wiele innych zadań zapełniły nasze wspólne przedpołudnie .

Biblioteka w Roztoczniku oraz Stowarzyszenie „Roztocznik – wspólna przyszłość” kolejny raz zaprasza do spędzenia czasu na warsztatach dla młodzieży i dorosłych. Tym razem będzie można wykonać wełniane lalki z myślą o ozdobach choinkowych.

Kolejny raz przedstawiciele instytucji, organizacji i stowarzyszeń działających na terenie Gminy Dzierżoniów, spotkali się aby wymienić doświadczenia, poznać się, porozmawiać i podsumować kolejny rok pracy. Na sali przy Bibliotece Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta w Mościsku pojawili się przedstawiciele 31 aktywnych grup.          Do Partnerstwa Lokalnego na Rzecz Rozwoju Gminy Dzierżoniów w piątek 18 listopada przyjęto tym razem Klub Sportowy „Barys” oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Remontu i Renowacji Zabytkowego Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej z Dzieciątkiem Jezus w Kiełczynie. Podpisy złożono na dokumentach oraz na banerze, na którym robi się tłoczno! Wypity sok z cytryny smakował nowym członkom wybornie, o czym świadczyły szerokie uśmiechy.                                                          

Dziesięć lat Partnerstwa to okazja do podsumowań.  Wzruszenie przeplatało się wiec z salwami śmiechu, gdy na sali pojawiały się kolejne postacie kojarzone ze spotkań z lat poprzednich.                   

  Wspólna organizacja spotkania i zaangażowanie wszystkich uczestników okazało się podstawą sukcesu. Naładowani pozytywną energią członkowie Partnerstwa z nadzieją spoglądają na nadchodzące miesiące.

Już wkrótce rozpoczną się prace związane z przebudową filii biblioteki w Owieśnie. 7 listopada w głównej siedzibie Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów w Mościsku podpisana została umowa z Panem Leszkiem Przybyszewskim, reprezentującym przedsiębiorstwo budowlane, które podjęło się realizacji inwestycji. Dyrektor biblioteki Pani Justyna Kaczorowska, tak jak mieszkańcy Owiesna, z nadzieją spogląda na nadchodzące miesiące. Nowy budynek, objęty zadaniem, będzie spełniał wszystkie standardy nowoczesnej Instytucji Kultury, co zdecydowanie podniesie standard obsługi. Będzie także dostosowany dla osób z niepełnosprawnościami a miejsce w nim znajdą zarówno dzieci, jak i seniorzy.

Projekt pod nazwą „Rycerska filia we wsi Okrągłego Zamku – przebudowa” uzyskał dofinansowanie w 2. naborze Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, Priorytet 2 „Infrastruktura Bibliotek 2021–2025” w wysokości 1 924 000 zł. Koszt zadania ogółem wynosi: 2 600 000 zł a kwota wkładu własnego to 676 000 zł.

Justyna Kaczorowska i Leszek Przybyszewski

Biblioteka w Owieśnie oraz stowarzyszenie „Razem dla Wsi” serdecznie zapraszają na obchody Święta Niepodległości w Owieśnie, które odbędą się w czwartek 10 listopada 2022 roku.
W programie:
– godz. 16.00-msza św. w kościele pw Świętej Trójcy w Owieśnie wraz złożeniem kwiatów pod pomnikiem Ziemia Ojców Naszych,
– godz. 17:00 dalsze uroczystości na sali wiejskiej:
– koncert patriotyczny w wykonaniu Scholi Światełko Pana,
– wystawa książek,
– poczęstunek i upominek dla wszystkich uczestników spotkania.
Spotkanie realizowane jest w ramach projektu pn. „Radosna-Niepodległa-Pamiętajmy” , na które stowarzyszenie „Razem dla Wsi” pozyskało środki z budżetu gminy Dzierżoniów.

,,Krasnal w Krzywej Czapce” to książka zupełnie wyjątkowa, bo powstała specjalnie na potrzeby kampanii „Mała książka, wielki człowiek”. Autorem pełnej niezwykłych przygód opowieści o Krasnalu w Krzywej Czapce jest wybitny autor, znany i lubiany przez najmłodszych czytelników – Wojciech Widłak, a przepiękne ilustracje stworzyła Aleksandra Krzanowska.

Do książki dołączona jest broszura ,,Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece”, która pomoże rodzicom rozbudzać w dzieciach pasję do czytania.

Wyprawka Czytelnicza czeka na przedszkolaków w każdej bibliotece gminy Dzierżoniów.

Zapisz dziecko do biblioteki, wypożyczcie książkę i odbierzcie Wyprawkę Czytelniczą w prezencie!
Znajdziecie w niej książkę Krasnal w Krzywej Czapce, broszurę Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece oraz Kartę Małego Czytelnika, na której Twoje dziecko będzie zbierało naklejki – jedną za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego.

Zachęcamy do wzięcia udziału konkursie ThisPLACED „Tu Umiejscowieni” organizowanym przez Fundację Ochrony Krajobrazu w ramach projektu ThisPLACED „Odkrywanie na nowo krajobrazów i tożsamości kulturowych regionów Unii Europejskiej”.

Celem konkursu jest stworzenie pamiątki artystycznej nawiązującej do historii i wielokulturowości Dolnego Śląska. Może ona wiązać się z istniejącym i dobrze rozpoznawalnym obiektem/tradycją, albo być propozycją mówiącą o zapomnianej, albo mało znanej części dziedzictwa regionu. Konkurs skierowany jest do młodych artystów i artystek w wieku 18-31 lat (w tym m.in. uczniów i uczennic szkół plastycznych, techników oraz studentów i studentek kierunków artystycznych).

http://www.krajobraz.edu.pl/wszystkie-aktualnosci

Twórca zwycięskiej pracy będzie mógł reprezentować Polskę na międzynarodowych warsztatach artystycznych ThisPLACED „Tu Umiejscowieni” w jednym z trzech krajów partnerskich (Hiszpania, Włochy lub Serbia).

W Szkole Podstawowej w Tuszynie ruszył program edukacji muzycznej pn. „Most the Music”. Za nami pierwsze spotkania warsztatowe, na których rozpoczęliśmy muzyczną przygodę. W dniu 13 września odbyło się online spotkanie z Dyrektorem Artystycznym projektu, którym jest uznany dyrygent Pan Adam Sztaba a 24 października mogliśmy poznać się osobiście!                               

Artysta zachwycił wszystkich ogromem pozytywnej energii. Uczestnicy programu mogli skorzystać z jego wiedzy i umiejętności. Warsztaty z emisji głosu i ćwiczenia wokalne wypełniły szczelnie czas spędzony w Tuszynie. Ambasador programu „Most the Music” już w pierwszych minutach spotkania wykazał się umiejętnościami psychologicznymi i zapanował nad grupą naszych utalentowanych, zdolnych i wrażliwych dzieci, wydobywając z nich to co najlepsze. Przed nimi sporo ćwiczeń, ale już teraz widać, ze muzyka sprawia im ogromną radość, którą mogą dzielić z innymi.

W spotkaniach udział wzięły Pani Jolanta Zarzeka – Zastępca Wójta, Pani Elżbieta Kędzierska-Dydo – dyrektor Szkoły Podstawowej w Tuszynie, pani Justyna Kaczorowska – dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów, Kamila Hajduk – opiekun tuszyńskiej grupy oraz Pani Paulina Pycka – prowadząca warsztaty w ramach tego projektu a także rodzice i opiekunowie uczestników warsztatów. W spotkaniu uczestniczyły także przedstawicielki Fundacji Most The Most – Brygida Ślabska, Róża Zabojszcz oraz Anna Wojtaszek.

To pierwsza, ale nie ostatnia wizyta Adama Sztaby w Tuszynie, w związku z projektem. Mamy nadzieję, że już wkrótce spotkamy się ponownie. Uczniowie w związku z programem będą mogli uczestniczyć w warsztatach wokalno-instrumentalnych, koncertach rodzinnych, wycieczce do teatru muzycznego oraz obozie wakacyjnym. Warsztaty zakończą się wspólnym koncertem czterech chórów, które zagrają z Adamem Sztabą.

Do góry