Jesteś tutaj:

Autor: admin

Biblioteka w Mościsku zaprasza dzieci na

Ferie w pakiecie

W każdej kopercie znajdziecie 10 zadań do wykonania oraz materiały pomocne przy ich realizacji. Wykonaj wszystkie polecenia i prześlij zdjęcie lub przynieś do biblioteki 14 lutego. Pierwsze osoby mogą liczyć na niespodzianki!

Liczba pakietów ograniczona!

Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta wzięła udział w projekcie „Sieć na kulturę”. Przez tydzień od 12 do 17 lipca dzieci i młodzież w wieku od 10 do 18 lat miały możliwość rozwijać swoje kompetencje cyfrowe. Bezpłatny kurs wakacyjny „Projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych” był intensywny i angażujący.

Jednym z celów projektu było także wyposażenie placówek w sprzęt niezbędny do organizacji zajęć i warsztatów. Z ogromną niecierpliwością oczekiwaliśmy na przesyłkę i bardzo się cieszymy, że już z nami jest sześć nowych laptopów!

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”).

Biblioteka w Uciechowie zaprasza do wspólnej zabawy!

Fotografie można dostarczyć do biblioteki lub przesłać na adres mailowy: biblioteka.uciechowf2@wp.pl
Czekamy na Was do 19 stycznia 2022r.
Na pierwsze osoby czekają upominki

Serdecznie zapraszamy do czytelni czasopism w Mościsku. Biblioteka oferuje w tym roku dostęp do następujących tytułów:

W tym roku dołączy do tego grona magazyn „Chidusz”. Bezpłatną roczną prenumeratę tego magazynu sponsoruje firma PITax.pl Łatwe Podatki.

W bibliotece w Uciechowie trwa wystawa prac Pana Pawła Kasprzyka. Mieszkańcy mogą podziwiać precyzję i ogrom pracy włożone w realizację pomysłu. Osiedle uciechowskich budynków zostało odwzorowane z niezwykłą dbałością o szczegóły.

Zapraszamy do oglądania wystawy w godzinach pracy biblioteki.

W Bukowcu w gminie Mysłakowice odbyła się w czerwcu 2021 roku 12. edycja cieszącego się dużą popularnością Festiwalu Zespołów Ludowych i Folklorystycznych. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest zaprezentowanie dorobku muzyki ludowej z regionu Karkonoszy i Dolnego Śląska.                                                                                       

Zespół Macieje z Ostroszowic, za zajęcie I miejsca w konkursie na najlepszą przyśpiewkę, otrzymał zaproszenie na nagranie teledysku w M. Brothers studio w Kowarach. Już od kilku tygodni możemy się cieszyć połączonym obrazem i dźwiękiem. Jeśli jeszcze go nie obejrzeliście to zapraszamy!

https://youtu.be/G9cT9KzG7d4

Zapewne chcielibyście aby rok 2022 był lepszy niż poprzedni. Biblioteka w Mościsku już w styczniu postanowiła spróbować zrealizować pewien pomysł z myślą o mieszkańcach. Chcielibyśmy, żeby na terenie biblioteki stanął paczkomat InPost, dzięki któremu każdy mógłby odbierać i nadawać paczki kurierskie bez potrzeby wyjazdu z miejsca zamieszkania.

24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Nie uda nam się to jednak bez pomocy naszych czytelników. Na zgłoszoną przez nas lokalizację możecie zagłosować z linku poniżej, by pokazać firmie InPost, że postawienie paczkomatu w Mościsku leży w interesie lokalnej społeczności. Głosować można raz dziennie. Nie zapomnijcie również poinformować o tej akcji rodziny i znajomych!

GŁOSUJ:

http://bit.ly/31sZHYh

Ma 9 lat, piękne piegi, marchewkowe włosy splecione w dwa odstające na boki warkoczyki i głowę pełną fantastycznych pomysłów. Czy znacie tą postać? Chyba nie ma na świecie kogoś, kto nie zetknąłby się z Pippi Pończoszanką, bohaterką książek Astrid Lindgren.

Już w styczniu w Galerii biblioteki w Mościsku gościć będziemy wystawę udostępnioną dzięki uprzejmości Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Plansze powstały z okazji 70. rocznicy pierwszego szwedzkiego wydania książki.

Postać Pippi powstała w roku 1941. Wtedy właśnie jej chora córka pisarki – Karin – poprosiła o jakąś ciekawą historię. W wyobraźni przyszłej pisarki zrodziła się niezwykła dziewczynka przełamująca konwencje świata dorosłych. Dziewczynka, która nie chodzi do szkoły, jest wielką kłamczuchą i dużo lepiej radzi sobie ze złodziejami niż na proszonym podwieczorku, ale za to ma bardzo dobre serce i ogromną wyobraźnię.

Pierwsza książka o Pippi nie od razu spodobała się szwedzkim wydawcom, ale nie byli oni w końcu dziećmi a te, kiedy jednak w końcu została wydana (w roku 1945), pokochały ją bezwarunkowo. Do dziś jest najbardziej znaną na świecie postacią z książek Astrid Lindgren, a jej przygody były wielokrotnie ekranizowane.

Wystawę można będzie odwiedzać w godzinach pracy biblioteki do 25 lutego. Zapraszamy!

Dzięki dzieciom z klasy piątej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku na listopadowych zajęciach w bibliotece powstały nowe legendy o naszej miejscowości. Młodsi koledzy i koleżanki z klasy czwartej postarali się o ilustracje do tych tekstów.

Inspiracją do wspólnej pracy były oczywiście „Legendy i opowieści z Gminy Dzierżoniów” Janiny Weretki-Piechowiak, ilustrowane przez Kamilę Karst.

Do góry