Jesteś tutaj:

Rok: 2020

Biblioteka w Mościsku zaprasza!

Filia w Ostroszowicach – zamknięta od 22 do 28.XII

Filia w Uciechowie – zamknięta 24.XII

Filia w Tuszynie – zamknięta od 22 do 31. XII

Filia w Piławie Dolnej – zamknięta od 22 do 31.XII

Filia w Roztoczniku – zamknięta od 23 do 31.XII

Filia w Owieśnie – zamknięta 23, 24 XII

Niezawodni młodzi czytelnicy biblioteki w Roztoczniku odpowiedzieli na akcję organizowaną przez Starostwo Powiatowe dla osób samotnych: „Kartka od serca”.

Chcecie dołączyć do akcji? Kartki można wrzucać do jednej ze skrzynek, które znajdują się w szkołach ponadpodstawowych na terenie Powiatu Dzierżoniowskiego oraz w budynkach Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.

ZAPRASZAMY W PIĄTEK (18 GRUDNIA) NA WSPÓLNE UBIERANIE CHOINKI W UCIECHOWIE.
Zaczynamy o godz. 14:00 przed Salą Kominkową. Każdy może przynieść swoją ozdobę i zawiesić na choince.

„Niech się ucieszy Mikołaj Święty,
Tak rzadko ktoś mu daje prezenty”
Dorota Gellner

                                                      

List do św. Mikołaja pisze prawie każde dziecko. Są w nim marzenia, długa lista prezentów i świątecznych pragnień a czasem piękne rysunki.                          Praca Mikołaja jest na pewno bardzo przyjemna, ale raczej do łatwych nie należy. Idealny dobór prezentów pod presją czasu i rozwiezienie ich w tym samym dniu wymaga doskonałej organizacji.              Postanowiliśmy w tym roku nieco odwrócić sytuację i spytać dzieci co podarowałyby Mikołajowi, gdyby miały taką możliwość. Pomysłów było co niemiara! Ciepłe rękawice i szale, kolorowe koce, ciastka, ozdoby a nawet helikopter.                                                                                                                Wszystkie prace przekazaliśmy do rąk własnych Mikołaja a on postanowił się odwdzięczyć każdemu dziecku, które wzięło udział w zabawie. Osobiście przybył z niespodziankami pukając do drzwi i okien!

Akcję współfinansowało Stowarzyszenie Barys.

Brakuje Wam pomysłu na kalendarz adwentowy? Polecamy literacką wersję z cytatami od ulubionych postaci literackich. Wystarczy 12 zielonych kartek A4, nożyczki, klej, sznurek, drewniane klamerki i 20 wolnych minut :). Na arkuszach znajdziecie także propozycje zadań, które wraz z nieodłączną słodką niespodzianką można wsunąć do kieszonki :). Dobrej zabawy!

Z radością informujemy, że Noc Bibliotek 2020, zorganizowana w bibliotece w Mościsku została wyróżniona przez jury konkursu Nocy Bibliotek i Platona na najciekawsze wydarzenia w tegorocznej akcji.

Duży pakiet książek związanych tematycznie z hasłem „Klimat na czytanie”, w tym nowości wydawnicze od partnerskich wydawnictw, już do nas dotarł!

Cieszymy się i liczymy na to, że w przyszłym roku także uda nam się spotkać w radosnym gronie, doceniając siłę wzajemnego wsparcia i dobrych relacji, jaką daje nam literatura, kontakt z kulturą i sobą nawzajem.

https://nocbibliotek.ceo.org.pl/100-bibliotek-wyroznionych-w-konkursie-nocy-bibliotek-i-platona/

Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie wraz z Dziennym Domem Senior+ rozpoczęło akcję „Pakiet dla pacjenta Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie”, której celem jest wsparcie pacjentów najpotrzebniejszymi rzeczami, które przydadzą się podczas przedłużającego się pobytu w szpitalu.

Biblioteka wraz z wszystkimi filiami dołącza do akcji. Przypominamy adresy i numery telefonów do wszystkich miejsc zbiórki:

Mościsko – ul. Kolejowa 12 b, tel. 74 8303142
Ostroszowice – ul. Bielawska 58, tel. 74 817 49 77
Uciechów – ul. Piastowska 1, tel. 74 8177172
Tuszyn – Tuszyn 47, tel. 74 832 41 98
Piława Dolna – Ul. Główna 50, tel. 74 837 02 17
Owiesno – Owiesno 88, tel. 605 847 974
Roztocznik – Roztocznik 41 a, tel. 74 830 17 51 

Na oddziale covidowym Dzierżoniowskiego szpitala przebywają pacjenci, którzy często trafiają do szpitala nieprzygotowani na dłuższy pobyt. Artykuły pierwszej potrzeby może dostarczyć pacjentowi rodzina, jednak zdarza się, że wszyscy objęci są kwarantanną lub pacjentami są osoby samotne albo znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej.

Akcja polega na zbiórce najpotrzebniejszych artykułów, takich jak: woda (w butelkach 0,5l), mydło (w kostkach lub w płynie), płyn do golenia i maszynki, pasta do zębów i szczoteczka, podpaski, chusteczki higieniczne (zwykłe i wilgotne) oraz ręczniki (materiałowe).

https://pow.dzierzoniow.pl/gmina-dzierzoniow-dolacza-do-akcji-pomocowej-dla-pacjentow-szpitala.html?fbclid=IwAR0hiqqXDhoa1Dv23vyNqYVdPy-l2Y5uTVroeH4F02tW7gUaVLs04wLilSc

Zapraszamy do nieco innego zapoznania się z wystawą, która do końca grudnia jest obecna w naszej galerii w Mościsku. Żałujemy, że obecna sytuacja nie pozwala na osobistą wizytę. Na planszach umieściliśmy również kilka niespodzianek, związanych z tematem wystawy. Życzymy dobrej zabawy podczas ich szukania.

Autorka: Karolina Bąkowska poświęciła się astronomii, ma doktorat z fizyki o tej specjalności. Już w wieku dwóch lat pytała, gdzie na niebie jest Kasjopeja oraz dlaczego Słońce świeci.
Ilustratorka: Asia Gwis – graficzka i ilustratorka. Absolwentka Wydziału Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi, dyplom w 2000 r. w pracowni Grafiki Wydawniczej. Kocia mama i wielka miłośniczka podróżowania.

Do góry