Jesteś tutaj:

Miesiąc: Lipiec 2020

Z serii „jak można miło i przyjemnie spędzić czas w bibliotece”?

Nasi seniorzy już wiedzą co jeść, jak jeść i na co zwracać uwagę podczas zakupów, żeby zachować młodość, zdrowie i mieć dużo energii. 13 lipca w bibliotece w Uciechowie odbyło się spotkanie pod hasłem „Przez żołądek do serca”. Poprowadziła je Ilona Juraszek – mgr z dziedziny żywienia człowieka i dietetyki. Pani Ilona podzieliła się z seniorami swoją wiedzą, odpowiedziała na nurtujące ich pytania oraz zaprezentowała kilka ciekawych przepisów. Wszyscy z zaciekawieniem wysłuchali porad i wskazówek jak bez zbędnego nakładu finansowego zmienić swoje nawyki żywieniowe.

O.H.

Prawo konsumenckie w bibliotece – szkolenia online dlakonsumenta.pl

Zapraszamy serdecznie na lipcowe spotkania online, które dotyczyć będą podstawowych zasad prawa konsumenckiego. Spotkania są przeznaczone dla wszystkich i z całą pewnością przydadzą się każdemu. Aby uczestniczyć w spotkaniu wystarczy kliknąć w link, który znajduje się poniżej.

Zajęcia poprowadzą aktywni zawodowo prawnicy, którzy podczas spotkań omówią najczęściej przydarzające się problemy związane z m.in. wadami zakupionych towarów, problemami z zakupami na odległość, czy też wprowadzaniem konsumentów w błąd.

Spotkania odbywać się będą w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 15:00 na platformie fb. W sumie spotkamy się aż dziewięć razy, a tematy kolejnych spotkań prezentują się tak:

1. Kim jest konsument? Sposoby reklamowania towarów.
2. Problemy związane z koronawirusem cz. 1
3. Problemy związane z koronawirusem cz. 2
4. Kredyty, chwilówki – co warto o nich wiedzieć?
5. Zakupy w Internecie cz. 1
6. Zakupy w Internecie cz. 2
7. Problemy podczas podróży.
8. Zakupy na pokazach, triki sprzedażowe (szczególnie dla seniorów, spotkanie z rzecznikiem praw konsumenta)
9. Oszustwa telekomunikacyjne i energetyczne. Problemy z windykacją.

Link do spotkania: https://livewebinar.com/777-479-818/d7351a538a6f895d1952521b4310ed23

Wydarzenia odbywają się w ramach projektu dlakonsumenta.pl

Lubisz uwieczniać ciekawe miejsca, magiczne chwile, krajobrazy?

Prześlij nam zdjęcia swojego autorstwa.

Najciekawsze wykorzystamy na naszym profilu fb!

Gminna Rada Działalności Pożytku Publicznego na swoim posiedzeniu 8 lipca rozmawiała o działaniach na rzecz osób w wieku emerytalnym. Nie mogło oczywiście zabraknąć Grupy Twórczej działającej przy bibliotece w Ostroszowicach. Ich entuzjazm i dłuuuuga lista zrealizowanych pomysłów budzi podziw. Drugie tyle, jak i nie więcej, czeka na zrealizowanie. Powodzenia!

                                                                                                                                                                                                                                                                                fot. Gmina Dzierżoniów

Lawendowy skwerek w Ostroszowicach to prawdziwy raj dla pszczół! Tegoroczne zbiory pokazują jak zmieniły się kolory kwiatów. Zapach nabrał jeszcze większego aromatu. Opłaciło się posadzić te urokliwe rośliny, które teraz zachwycają swoim wyglądem! Dominika i Wiktoria, druhny z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Ostroszowicach, odwiedziły bibliotekę aby przygotować zerwane kwiaty do suszenia. Obfite zbiory pachną nieziemsko pośród książek. Zasuszona lawenda z uprawianego zakątka posłuży  do działań Grupy Twórczej.

Czy znacie smak lawendowych ciasteczek?

Czujemy magiczną moc lawendy…

M. K.

Wyślij nam kartkę z wakacji!

We wrześniu wszystkie pocztówki wezmą udział w losowaniu nagród!!!

W Galerii od 1 lipca można oglądać wystawę „Olga Tokarczuk na świecie”, która pokazuje jak kształtował się odbiór twórczości autorki „Biegunów” i noblistki poza granicami kraju.
Plansze przekazują informacje w jakich krajach ukazywały się utwory autorki „Biegunów”, na jakie języki je przełożono, a także obejrzeć zdjęcia obcojęzycznych wydań jej dzieł (z prywatnej biblioteki noblistki), przeczytać fragmenty recenzji publikowanych w zagranicznej prasie oraz przyjrzeć się fotografiom wykonanym w różnych miejscach globu.

Wystawę przygotowała Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu.

                                                  Chińskie wydanie „Prawieku i innych czasów”

Do góry