Jesteś tutaj:

Miesiąc: wrzesień 2020

Nie zwlekaj – sprzątnij świat zaczynając od swojej okolicy!

Zbiórka w piątek 2 października przy bibliotece w Mościsku – ul. Kolejowa 12b!

Czy tu się kupuje książki? Czy wypożycza się za darmo? Na te i inne pytania  odpowiedzieliśmy sobie, wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie, podczas pierwszej wizyty w bibliotece. Wysłuchaliśmy fragmentu książki „Basia i Biblioteka” Zofii Staneckiej, zobaczyliśmy pieczątki i karty, które wyróżniają książki z biblioteki, poznaliśmy zasady wypożyczeń, zaznajomiliśmy  się z regulaminem biblioteki. Na końcu naszego miłego spotkania przeanalizowaliśmy prośby książki, które znalazły się na zakładkach idealnych do wykorzystywania w książkach wypożyczonych w bibliotece.

M.A.T.

Grupa Twórcza w pląsach

Grupa Twórcza działająca przy bibliotece w Ostroszowicach w dniu 28 września tanecznym krokiem pląsających baletnic rozpoczęła cykliczne kreatywne spotkania.

Efektowne prace wykonane pod kierunkiem Doroty Wilk można podziwiać w bibliotece.

Tego dnia przekonaliśmy się, że wspólne działanie może nas uskrzydlić i przynieść radość odbiorcom.

mk

Czego możemy nauczyć się od mrówek?

29 września czytaliśmy dzieciom w zerówce z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

W tym tygodniu w naszej bibliotece promujemy interesującą książkę, pt. „Wspaniała mądrość mrówek „.

Ta niesamowita lektura zachęciła dzieci do bystrych wypowiedzi o rzeczach pozwalających zrozumieć sens turbodrzemki, recyklingu, szacunku dla ludzi i przyrody, pracowitości oraz o zasadach życia społecznego. Jak zwykle dzieci wykazały się ogromną wiedzą! Oby ich nieustanna eksploracja świata nigdy nie zgasła.

Dziękuję wspaniałym przedszkolakom za aktywność i uwagę.

Warto czytać dzieciom!

Dziękuję Pani Ewelinie Kaleta za przygotowanie ilustracji do spotkania oraz nastrojową aranżację sali przedszkolnej.

Biblioteka w Ostroszowicach

mk

52 zespoły z całej Polski wzięły w tym roku udział w Internetowej Edycji Spotkań Artystycznych Seniorów. Utrudniona sytuacja nie zniechęciła jednak uczestników.

Miło nam poinformować, że wśród wyróżnionych występów znalazło się nagranie Zespołu Con Moto!

Gratulujemy!!!

III miejsce otrzymał Zespół Ludowy Dąbrowiacy

II miejsce otrzymał Zespół Drzewiczanie

I miejsce i główna nagroda trafiła do Zespołu Ludowego Barwinok

https://www.mdkmiedzyzdroje.com

Spróbuj zapalić maleńką świeczkę, zamiast przeklinać ciemność.

Konfucjusz

Jak najlepiej rozpocząć tydzień? Oczywiście z biblioteką! Wie o tym doskonale klasa II z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku, która nas dzisiaj odwiedziła. Dzieci na zajęciach sprawdzały swoją spostrzegawczość oraz wyobraźnię w czym pomagały im książki „Gdzie jest Wally” Martina Handforda i  „Wszyscy się liczą” Kristin Roskifte. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że ile osób ogląda tyle jest opinii, i każdy widzi na ilustracjach co innego. Najważniejsze, że liczy się każde zdanie i potrafimy się nawzajem słuchać! Mamy nadzieję, że kolorowanki z Misiem Ślężysławem umilą dzisiejsze mokre popołudnie. Przypominamy również, że w bibliotece w Mościsku możecie zajrzeć do „Świerszczyka”, który w tym roku obchodzi 75. urodziny.

28.09.2020 r.

Kolejne nocne spotkanie w bibliotece to okazja do nabycia nowych umiejętności, poznania ciekawych ludzi i wspólnej realizacji pomysłów.

Biblioteka w Mościsku

Zgody na udział w wydarzeniu do pobrania poniżej:

lub odebrania w bibliotece.

Nie zapomnijcie o dobrym humorze i kanapce 🙂

Czekamy na Was!!!

Czy król może się udać na niekrólewską wyprawę? Kogo spotka za drzwiami pałacu i czy uda mu się odmienić losy całego królestwa? Czy książkę można wydrukować na domowej drukarce?                                    24 września dzieci z Tuszyna i Piławy Dolnej mogły nie tylko usłyszeć odpowiedzi na nurtujące je pytania dotyczące książki „Niekrólewska wyprawa”, ale także poznać jej autora. Krzysztof Pławecki opowiadał o powodach powstania poematu epickiego dla najmłodszych i drodze książki do czytelnika, która nie była w tym wypadku łatwa. Samodzielne nadzorowanie  całego procesu wydawniczego to spore wyzwanie.                                                         

Szesnastozgłoskowa opowieść wzbudziła niemałe zainteresowanie. Znalazły się też śmiałe osoby, które przeczytały nam fragmenty na głos! Młodzi czytelnicy poznali postaci z książki, docenili piękne ilustracje autorstwa Katarzyny Winkler i wykazali się sporą wiedzą na temat średniowiecza. Wymyśliły także nową nazwę dla osoby zajmującej się ziołami – ziołowniczka! Słowotwórstwo to świetna zabawa. Z równie wielkim entuzjazmem dzieci zabrały się do stworzenia własnych koron. Młody narybek królewski zapraszamy do bibliotek i na spotkania Dyskusyjnego Klubu Książkowego!

D.W.

Piękna poezja, magiczny klimat i zaczarowani pięknym śpiewem wyjątkowej poetki Barbary Pachury słuchacze. To spotkanie zapamiętamy na długi czas.

To był pierwszy dzień jesieni, który uczciliśmy wspaniałym spotkaniem autorskim. Nasz gość specjalny pani Barbara Pachura , nastrojowo wykonała swoje wiersze.Jej przepiękny głos skutecznie rozbudził wyobraźnię słuchaczy. Były łzy wzruszenia, rozmarzone wspomnienia i podziw dla autorki.

Dyskusyjne Kluby Książki nie tylko umożliwiają nam czytanie najnowszych lektur, ale przede wszystkim dofinansowują spotkania z wyjątkowymi twórcami. Dziękujemy wszystkim wspaniałym uczestnikom tego spotkania za wspólne przeżywanie pięknej poezji śpiewanej w wykonaniu Barbary Pachury. Pani Basi życzymy dalszych sukcesów i zadowolenia z pracy twórczej.

Panu Sławkowi Oleksakowi dziękujemy za nieocenioną pomoc przy organizowaniu spotkania…

PS

Swoje pięć minut na spotkaniu skutecznie wykorzystał Bartosz Wendelski, początkujący uczeń gry na gitarze.

Gratulujemy determinacji i odwagi!

mk

Do góry