Jesteś tutaj:

Dzień: 18 września 2020

Pomimo mało sprzyjających tegorocznych warunków wakacyjny czas w bibliotekach można było spędzić w bezpieczny i ciekawy sposób. W Mościsku wszyscy chętni poznali potencjał betonu. Cierpliwość zdecydowanie się opłaciła. Wspaniałe i niepowtarzalne donice oraz mniejsze artystyczne dzieła z dumą ozdabiają już domy uczestników zajęć.                                                    

Biblioteka w Ostroszowicach zaprosiła m.in. na fotografowanie przyrody, dyskusje o książkach, malowanie podwodnego świata, zagadki sensoryczne i układanie historyjek obrazkowych. Ogromną radość sprawiły również zabawy w teatr oraz zainstalowany w plenerze Teatrzyk Podwórkowy. Na zajęcia online zaprosiła biblioteka w Tuszynie. Najmłodsi poznali Żyrafkę Rafkę, która krok po kroku poprowadziła kurs tworzenia papierowych uroczych zwierzątek a mini tutoriale pomogły wykonać egzotyczne dekoracje. Dorośli, pomimo zakazu podróżowania, dzięki literaturze mogli zwiedzić m. in. Nową Zelandię, Zanzibar i Brazylię. Wypożyczający wzięli też udział w konkursie na czytelnika wakacji 2020, a zwycięzca otrzymał Złotego Ananasa.    

                                      Biblioteka w Owieśnie już tradycyjnie współpracowała ze stowarzyszeniem „Razem dla wsi” w ramach organizacji wycieczek do Wsi – Okrągłego Zamku a w Roztoczniku zajęcia manualne przeplatano ćwiczeniami pod chmurami. Również zajęcia wakacyjne biblioteki w Uciechowie przeniosły się na świeże powietrze. Były pełne radości zajęcia artystyczne, sportowe, manualne oraz wycieczki rowerowe. Mamy nadzieję, że wspomnienia z zajęć pomogą Wam przywołać uśmiech, gdy za oknem pogoda nie będzie już skora do współpracy. Zapraszamy za rok!

D.W.

Do góry