Jesteś tutaj:

Dzień: 25 września 2020

Czy król może się udać na niekrólewską wyprawę? Kogo spotka za drzwiami pałacu i czy uda mu się odmienić losy całego królestwa? Czy książkę można wydrukować na domowej drukarce?                                    24 września dzieci z Tuszyna i Piławy Dolnej mogły nie tylko usłyszeć odpowiedzi na nurtujące je pytania dotyczące książki „Niekrólewska wyprawa”, ale także poznać jej autora. Krzysztof Pławecki opowiadał o powodach powstania poematu epickiego dla najmłodszych i drodze książki do czytelnika, która nie była w tym wypadku łatwa. Samodzielne nadzorowanie  całego procesu wydawniczego to spore wyzwanie.                                                         

Szesnastozgłoskowa opowieść wzbudziła niemałe zainteresowanie. Znalazły się też śmiałe osoby, które przeczytały nam fragmenty na głos! Młodzi czytelnicy poznali postaci z książki, docenili piękne ilustracje autorstwa Katarzyny Winkler i wykazali się sporą wiedzą na temat średniowiecza. Wymyśliły także nową nazwę dla osoby zajmującej się ziołami – ziołowniczka! Słowotwórstwo to świetna zabawa. Z równie wielkim entuzjazmem dzieci zabrały się do stworzenia własnych koron. Młody narybek królewski zapraszamy do bibliotek i na spotkania Dyskusyjnego Klubu Książkowego!

D.W.

Piękna poezja, magiczny klimat i zaczarowani pięknym śpiewem wyjątkowej poetki Barbary Pachury słuchacze. To spotkanie zapamiętamy na długi czas.

To był pierwszy dzień jesieni, który uczciliśmy wspaniałym spotkaniem autorskim. Nasz gość specjalny pani Barbara Pachura , nastrojowo wykonała swoje wiersze.Jej przepiękny głos skutecznie rozbudził wyobraźnię słuchaczy. Były łzy wzruszenia, rozmarzone wspomnienia i podziw dla autorki.

Dyskusyjne Kluby Książki nie tylko umożliwiają nam czytanie najnowszych lektur, ale przede wszystkim dofinansowują spotkania z wyjątkowymi twórcami. Dziękujemy wszystkim wspaniałym uczestnikom tego spotkania za wspólne przeżywanie pięknej poezji śpiewanej w wykonaniu Barbary Pachury. Pani Basi życzymy dalszych sukcesów i zadowolenia z pracy twórczej.

Panu Sławkowi Oleksakowi dziękujemy za nieocenioną pomoc przy organizowaniu spotkania…

PS

Swoje pięć minut na spotkaniu skutecznie wykorzystał Bartosz Wendelski, początkujący uczeń gry na gitarze.

Gratulujemy determinacji i odwagi!

mk

Do góry