Jesteś tutaj:

Miesiąc: grudzień 2020

Biblioteka w Mościsku zaprasza!

Filia w Ostroszowicach – zamknięta od 22 do 28.XII

Filia w Uciechowie – zamknięta 24.XII

Filia w Tuszynie – zamknięta od 22 do 31. XII

Filia w Piławie Dolnej – zamknięta od 22 do 31.XII

Filia w Roztoczniku – zamknięta od 23 do 31.XII

Filia w Owieśnie – zamknięta 23, 24 XII

Niezawodni młodzi czytelnicy biblioteki w Roztoczniku odpowiedzieli na akcję organizowaną przez Starostwo Powiatowe dla osób samotnych: „Kartka od serca”.

Chcecie dołączyć do akcji? Kartki można wrzucać do jednej ze skrzynek, które znajdują się w szkołach ponadpodstawowych na terenie Powiatu Dzierżoniowskiego oraz w budynkach Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.

ZAPRASZAMY W PIĄTEK (18 GRUDNIA) NA WSPÓLNE UBIERANIE CHOINKI W UCIECHOWIE.
Zaczynamy o godz. 14:00 przed Salą Kominkową. Każdy może przynieść swoją ozdobę i zawiesić na choince.

„Niech się ucieszy Mikołaj Święty,
Tak rzadko ktoś mu daje prezenty”
Dorota Gellner

                                                      

List do św. Mikołaja pisze prawie każde dziecko. Są w nim marzenia, długa lista prezentów i świątecznych pragnień a czasem piękne rysunki.                          Praca Mikołaja jest na pewno bardzo przyjemna, ale raczej do łatwych nie należy. Idealny dobór prezentów pod presją czasu i rozwiezienie ich w tym samym dniu wymaga doskonałej organizacji.              Postanowiliśmy w tym roku nieco odwrócić sytuację i spytać dzieci co podarowałyby Mikołajowi, gdyby miały taką możliwość. Pomysłów było co niemiara! Ciepłe rękawice i szale, kolorowe koce, ciastka, ozdoby a nawet helikopter.                                                                                                                Wszystkie prace przekazaliśmy do rąk własnych Mikołaja a on postanowił się odwdzięczyć każdemu dziecku, które wzięło udział w zabawie. Osobiście przybył z niespodziankami pukając do drzwi i okien!

Akcję współfinansowało Stowarzyszenie Barys.

Do góry