Jesteś tutaj:

Dzień: 18 sierpnia 2021

Piękna pogoda na tegorocznej Uciechowskiej Biesiadzie była dodatkowym prezentem dla świętujących Uciecho-Wianek. Na swoje 10 urodziny zespół zaprosił grono przyjaciół. Sto lat dla Uciecho-Wianek zaśpiewały Katarzynki i Macieje z Ostroszowic, Górnołużyckie Błękitne Kamizelki z Łagowa, Woliborzanki z Woliborza, Jarzębina z Kobierzyc i Con-Moto z Piławy Dolnej. Do życzeń dołączyły głosy starosty dzierżoniowskiego Grzegorza Kosowskiego, wójta gminy Dzierżoniów Marka Chmielewskiego, dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta Justyny Kaczorowskiej, sołtys Uciechowa Agaty Kostek-Płaczek i prezes stowarzyszenia Uciechów Moja Wieś Teresy Kanarek.

 Muzyczne spotkanie zostało dofinansowane z środków powiatu dzierżoniowskiego a imprezę z humorem i lekkością poprowadziły Agnieszka Szachniewicz i Agata Kostek-Płaczek. Poczęstunek  przygotowały członkinie zespołu, przy współudziale Rady Sołeckiej i życzliwych mieszkańców Uciechowa. Doskonałym prezentem okazał się pyszny tort ufundowany przez gminę Dzierżoniów a  pamiątkowe statuetki i dyplomy dla uczestniczących w spotkaniu zespołów będą długo przypominać o wspólnej zabawie, tańcach i śpiewie.

Uciechowską Biesiadę jak zwykle udokumentował niezawodny Jerzy Kulka, redaktor portalu Dolnośląskie Folkowo i Ludowo www.dolfil.pl.

Podziękowania w imieniu zespołu składamy sponsorom: Jerzemu Hul i firmie „Kuchnie z drewna”, Jerzemu Gawryckiemu, Krzysztofowi i Mirosławowi Kuśmierskim oraz  Zofii Jakubowskiej.

D.W.

Do góry