Jesteś tutaj:

Dzień: 25 sierpnia 2021

Grupa Twórcza

Grupa Twórcza postanowiła spotkać się w nieco odmiennych okolicznościach z okazji Narodowego Czytania, wzbudzając życzliwe zainteresowanie. Duch Gabrieli Zapolskiej na pewno towarzyszył im, przysłuchując się rozmowom i ploteczkom o pewnej pani Dulskiej.

Urodzona 9 czerwca 1960, mieszkanka Piławy Dolnej. Założycielka i Naczelnik Związku Harcerstwa Wiejskiego. Matka trójki dzieci, które odziedziczyły talent artystyczny i dzisiaj same prowadzą firmy oparte na zdolnościach manualnych, przekazanych przez mamę: dekoracje weselne, torty artystyczne i drewniane ozdoby.                   

Zofia Jurków pasję do szydełka, po latach, na nowo odkryła podczas pandemii. Zaczęło się od „ubrania” lalek wnuczek, a przerodziło się w stworzenie niesamowitej kolekcji strojów dla lalek: wróżki, postacie z bajek, czy kolekcja ślubna i balowa. W swojej kolekcji ma już przeszło 100 dzieł.         Szydełkowanie daje jej wiele radości i sprawia, że może spełnić się artystycznie. Każda kreacja jest dopracowana w najdrobniejszym szczególe, będąc  jednocześnie  inną i zachwycającą.

Do góry