Jesteś tutaj:

Dzień: 13 września 2021

Zapraszamy na bezpłatne
Warsztaty projektowania gier planszowych
godz. 15:00 dnia 28/09/2021
Wprowadzenie w gry planszowe na bazie książek
Generalia tworzenia gier planszowych
Poznanie platformy tabletopia.com – folder My i set up
Projektowanie testowe koncepcji na bazie Kronik Dwuświata
Prezentacje projektów
Prowadzenie – Paweł Kopijer, autor cyklu Kroniki Dwuświata

Posłuchaj fragmentów książek:

https://kopijer.pl/

Dolnośląskie Spotkania z Tradycją

fot. E. Juraszek

Po zapoznaniu się z  34 prezentacjami: 1  kapeli, 15 solistów-śpiewaków i  18 zespołów śpiewaczych z  terenu 14 gmin województwa dolnośląskiego, biorąc pod uwagę kryteria regulaminowe, jury w  składzie:
Henryk Dumin, antropolog kultury,
Anna Szotkowska, etnomuzykolog
oraz Ignacy Dumin, anropolog kultury,
postanowiło przyznać następujące nagrody i  wyróżnienia:

1)  w  kategorii  ZESPOŁÓW ŚPIEWACZYCH  Nagrodę Główną otrzymuje  Zespół „Waliszowianie” z  Nowego Waliszowa;
sześć równorzędnych I  nagród otrzymują:  Zespół „Malwy” z  Włosienia, Zespół „Podolanie” z  Czerwonej Wody, Zespół „Żeliszowianie” z  Żeliszowa, Zespół „Gościszowianie” z  Gościszowa, Zespół „Dunawiec” ze Zbylutowa i  Zespół „Łastiwoczka” z  Przemkowa;
pięć równorzędnych II nagród otrzymują:  Zespół Górali Czadeckich „Pojana” z  Piławy Dolnej, Zespół „Cisowianki” z  Henrykowa, Zespół „Marysieńki” z  Radostowa, Zespół „Łużyczanki” z  Pobiednej i  Zespół „Milikowianki” z  Milikowa;
trzy równorzędne III nagrody otrzymują:  Zespół „Rząsinianki” z  Rząsin, Zespół „Działoszynianie” z  Działoszyna i  Zespół „Lipowianie” z  Lipy;
wyróżnienia otrzymują:  Zespół „Rozmaryn” z  Bogatyni, kapela Zespołu Górali Czadeckich Pojana z  Piławy Dolnej;
nagrodę jako Młodzieżowy zespół otrzymuje  Zespół „Rozmarynek” z  Rząsin.

2)  w  kategorii  SOLISTÓW ŚPIEWAKÓW  Nagrodę Główną otrzymuje  Krystyna Juraszek z  Piławy Dolnej;
cztery równorzędne I  nagrody otrzymują:  Bogusława Taszarek z  Pieńska, Aleksandra Łacniocha z  Gościszowa, Zofia Ludziak z  Gościszowa i  Marian Pukacki z  Rząsin;
cztery równorzędne II nagrody otrzymują:  Olga Burdyna z  Żeliszowa, Maria Kida z  Gościszowa, Halina Badaj z  Lipy i  Andrzej Peregrym z  Przemkowa;
trzy równorzędne III nagrody otrzymują:  Katarzyna Chorągwicka z  Bogatyni, Halina Nakonieczna z  Czerwonej Wody i  Małgorzata Adamowska z  Pobiednej;
w kategorii młodzieżowych wykonawców wyróżnienie otrzymuje  Wojciech Omiatacz z  Gościszowa;

Dwie równorzędne Nagrody Specjalne przyznano  nestorkom tradycyjnego śpiewu ludowego  Michalinie Mrozik z  Przejęsławia i  Feliksie Cierlik z  Rząsin.

Jury postanowiło rekomendować następujących laureatów jako reprezentantów województwa dolnośląskiego do udziału w  Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i  Śpiewaków Ludowych w  Kazimierzu Dolnym.
Waliszowianie z  Nowego Waliszowa
Zespół Malwy z  Włosienia
Zespół Działoszynianie z  Działoszyna
oraz solistki
Krystynę Juraszek z  Piławy Dolnej
Bogusławę Taszarek z  Pieńska

https://gckisnowogrodziec.pl/kategoria/dolnoslaskie-spotkania-z-tradycja/

Do góry