Jesteś tutaj:

Dzień: 24 września 2021

30 września o 14:00 w zabytkowym pałacu w Kiełczynie odbyło się spotkanie z twórcami „Legend i opowieści z gminy Dzierżoniów”. Była to niepowtarzalna okazja, aby wysłuchać fragmentów tej wyjątkowej publikacji, a także obejrzeć wyremontowaną część pałacu.

https://doba.pl/ddz/artykul/-legendy-i-opowiesci-z-gminy-dzierzoniow-w-palacu-w-kielczynie-wideo-foto-/55327/0

Od połowy 2019 roku pod skrzydłami Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta trwały intensywne prace nad stworzeniem publikacji łączącej mieszkańców naszej gminy. W 2020 r. powstała elektroniczna wersja „Legend i opowieści z Gminy Dzierżoniów”. Teraz publikacja ukazała się w wersji papierowej.

Napisania legend podjęła się znana dzierżoniowska pisarka Janina Weretka-Piechowiak, zaś redakcją zajęła się niezawodna Jadwiga Horanin – była dyrektor Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dzierżoniowie. O nietuzinkowe ilustracje zadbała Kamila Karst – artystka ze Świdnicy.

Podczas spotkania obecni byli również przedstawiciele Fundacji Most the Most z Warszawy: Brygida Ślabska i Patrycja Loose. Pałac w Kiełczynie zwyciężył bowiem w pilotażu I konkursu „Nasz Zabytek” organizowanego przez Fundację. Teraz czas na II konkurs, w którym mieszkańcy Kiełczyna, powiatu dzierżoniowskiego i okolic będą zgłaszać pomysły na funkcję społeczną zabytku.

Po wyborze najlepszych pomysłów i podpisaniu umowy z naszą gminą, Fundacja przyzna dofinansowanie na jego rewaloryzację i dostosowanie do wybranych w konkursie funkcji społecznych. Wysokość dotacji może sięgnąć nawet 1 000 000 PLN.

Zapraszamy!

www.ug.dzierzoniow.pl/wydarzenia

Do góry