Jesteś tutaj:

Dzień: 29 września 2021

Zapraszamy na kolejną odsłonę akcji Noc w Bibliotece! Otwieramy zapisy dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Liczba miejsc ograniczona! OD 17.00 do 22.00 czekać będą na Was w bibliotece w Mościsku niespodzianki i ciekawi goście.

Zobaczcie co czytanie wzmocni w Was!

Mościsko

„Tak się zawzięli,

Tak się nadęli,

że nagle rzepkę Trrrach!! – wyciągnęli!…”

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania uczciliśmy w Ostroszowicach godnie! To jedno z tych wydarzeń, które jest zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Data 29 września to dzień urodzin patronki tego święta Janiny Porazińskiej. 29 września 2021 roku uczniowie klasy ósmej Szkoły Podstawowej w Ostroszowicach pod kierunkiem wychowawczyni Aleksandry Bajk Czerwonki przygotowali do głośnego czytania wiersz Juliana Tuwima,, Rzepka”. Tego dnia w bibliotece, szkole i w przedszkolu rozbrzmiewał ten rewelacyjny tekst znakomicie czytany przez uczniów! Głośne czytanie młodszym przez starszych kolegów to dobra okazja do budowania więzi i wspólnego spędzenia czasu… Takie święto warto obchodzić każdego dnia! Czytanie to prawdziwa przyjemność!

Ostroszowice

Aleksandra Bajk Czerwonka – nauczyciel, Maria Kirkiewicz – bibliotekarz

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania jest doskonałą okazją do ogłoszenia konkursu bibliotecznego „Jesienne weekendy z książką” w bibliotece w Tuszynie, organizowanego w ramach projektu „Literacka jesień” wspólnie ze Stowarzyszeniem „Wzgórza Kiełczyńskie”. Projekt jest współfinansowany ze środków gminy Dzierżoniów.

Pamiętajcie!!! Jednym z najlepszych sposobów na nudę jest czytanie!

Tuszyn

W tym dniu Dyskusyjny Klub Książki odwiedził także przedszkolaki z Mościska, które mogły posłuchać „Opowiastki o staruszku i psie” Barbro Lindgren z ilustracjami Evy Eriksson. Chwytająca historia o samotności i potrzebie przyjaźni była podstawą do rozmów i oczywiście zachętą do aktywności plastycznej. Wszystkie nasze pieski otrzymały zakręcone ogonki!

Mościsko

Do góry