Jesteś tutaj:

Miesiąc: grudzień 2021

Szanowni Czytelnicy!

Dotychczasowe kody dostępu dla wszystkich, którzy korzystają z e-booków na platformie Legimi zostaną – jak w latach poprzednich – zablokowane 31 grudnia 2021 r.   Po nowe kody dostępu zapraszamy czytelników od 4 stycznia 2022 r.   Kody będą wydawane na dwa sposoby:
osobiście, na podstawie karty bibliotecznej (konto musi być aktualne!) w czytelni biblioteki,
mailowo: biblioteka.moscisko@wp.pl – w treści należy podać imię i nazwisko oraz numer karty bibliotecznej.

https://www.legimi.pl/

Aktywowanie zarówno nowych, jak i dawniej założonych kont Legimi jest możliwe tylko przez stronę  http://www.legimi.pl/dbpw/. Aktywowanie dawniej założonych kont nowym kodem pozwala zachować wcześniej pobrane książki (e-półka). 

Czytelnicy zapisani do naszej Biblioteki, lub do ktorejkolwiek z ponad 50 bibliotek publicznych Dolnego Śląska, mogą mieć dostęp do wielu nowości i bestsellerów, ale i starszych tytułów – z beletrystyki, literatury faktu i innych popularnych kategorii udostępnianych przez portal Legimi.com. Wystarczy, że na podstawie otrzymanego w bibliotece unikalnego kodu, założą konto i pobiorą bezpłatną aplikację Legimi. Wówczas wszystkie bez wyjątku e-książki dostępne w abonamencie będą mogli czytać na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku. Oczywiście za darmo. Warunkiem jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej.

Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie http://www.legimi.pl/dbpw/. Następnie wybrane książki pobrać można bezpośrednio w aplikacji Legimi, zainstalowanej na wybranym urządzeniu.

Usługa wypożyczania książek elektronicznych udostępniona została dzięki współpracy dolnośląskich bibliotek publicznych z firmą Legimi, jedyną, która oferuje dostęp do e-booków na zasadzie abonamentu. Czytelnicy mogą korzystać z ponad 60.000 tytułów najlepszych autorów – polskich i zagranicznych.

https://www.youtube.com/watch?v=EDdSCC2CBxw

Zajrzyj do biblioteki po wyprawkę dla przedszkolaka!

Trwająca od 2017 r. kampania „Mała książka – wielki człowiek” sprawiła, że do rąk rodziców i dzieci trafiło ponad 3 miliony Wyprawek Czytelniczych. Projekt Instytutu Książki ma trzy etapy i skierowany jest do nowo narodzonych dzieci, przedszkolaków, pierwszoklasistów (oraz ich rodziców i opiekunów), do których rocznie trafia blisko milion darmowych Wyprawek Czytelniczych.

Kampania realizowana jest ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

www.wielki-czlowiek.pl

Zapraszamy do Galerii, gdzie przez cały miesiąc czeka na Państwa wystawa Wydawnictwa Dwie Siostry. Znajdziecie tu prace wspaniałych ilustratorów. Bohdan Butenko, Anna Kołakowska, Danuta Konwicka, Zbigniew Lengren, Maria Orłowska-Gabryś, Mirosław Pokora, Jan Marcin Szancer i Teresa Wilbik to artyści, których niezwykłe ilustracje na trwałe zapisały się w pamięci kilku pokoleń młodych czytelników, tworząc z ilustrowanymi tekstami nierozerwalną całość.

Wystawa zapożyczyła swój tytuł od popularnej serii książek „Mistrzowie Ilustracji”, w której Wydawnictwo Dwie Siostry publikuje reedycje klasycznych tytułów literatury dziecięcej zilustrowanych przez najwybitniejszych przedstawicieli polskiej grafiki książkowej. Dla dorosłych wystawa „Mistrzowie Ilustracji” będzie zapewne sentymentalną podróżą w krainę dzieciństwa. Dla dzieci – spotkaniem z najlepszymi tradycjami polskiej grafiki książkowej, które, mimo upływu lat, wcale się nie starzeją.

„Przyjaźń rodzi się w momencie, gdy jedna osoba mówi do drugiej:„ Co! Ty też? Myślałem, że jestem jedynym.” – C.S. Lewis

Dyskusyjny Klub Książki odwiedził 1 grudnia klasę „O” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku. Dzieci usłyszały bajkę „Duży Wilk i Mały Wilk” Nadine Brun-Cosme pełną wspaniałych ilustracji Oliviera Talleca oraz poznały książkę Felicity Brooks „Wszystko o przyjaźni”. Dzięki rozmowom i wspólnej zabawie dowiedziały się jak, ważna jest przyjaźń oraz poznały metody zawierania i utrzymywania dobrych relacji z innymi. Kim jest przyjaciel, jak zasłużyć na miano dobrego przyjaciela i jak nie należy się zachowywać, aby nadal móc cieszyć się tym określeniem – to tylko kilka z zagadnień, które poruszyliśmy na spotkaniu. Zajrzeliśmy także do magazynu „Kosmos”, który nawiązywał do przyjaźni a wyniki końcowego quizu zdecydowanie świadczą o tym, że uczestnicy naszych zajęć doskonale wiedzą co to znaczy być dobrym przyjacielem. Pamiętajcie, ze te umiejętności należy stale rozwijać i ćwiczyć. Przyjaźń kształtuje empatię, wzmacnia odporność psychiczną i ma ogromny wpływ na fizyczne i psychiczne zdrowie. Nasi przyjaciele to rodzina z wyboru :).

D.W.

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i zdjęcia wśród książek.

Z laureatami konkursu skontaktujemy się telefonicznie.

Uwaga – grudniowe wyzwanie! Mamy dla Was specjalny kalendarz adwentowy. Wystarczy 20 minut dziennie poświęcić na czytanie lub słuchanie dowolnej książki. Poszukaj gwiazdki z numerem dnia i pokoloruj ją po lekturze. Pierwsze trzy osoby, które 27 grudnia zajrzą do biblioteki w Mościsku z wypełnionym kalendarzem otrzymają specjalne prezenty!Literackie kalendarze adwentowe możecie odebrać osobiście w bibliotece lub wydrukować.Dobrej zabawy i pięknych tekstów do czytania!Preferowany wiek uczestników: od 0 do 110 lat!!!

Do góry