Jesteś tutaj:

Dzień: 2 grudnia 2021

Zapraszamy do Galerii, gdzie przez cały miesiąc czeka na Państwa wystawa Wydawnictwa Dwie Siostry. Znajdziecie tu prace wspaniałych ilustratorów. Bohdan Butenko, Anna Kołakowska, Danuta Konwicka, Zbigniew Lengren, Maria Orłowska-Gabryś, Mirosław Pokora, Jan Marcin Szancer i Teresa Wilbik to artyści, których niezwykłe ilustracje na trwałe zapisały się w pamięci kilku pokoleń młodych czytelników, tworząc z ilustrowanymi tekstami nierozerwalną całość.

Wystawa zapożyczyła swój tytuł od popularnej serii książek „Mistrzowie Ilustracji”, w której Wydawnictwo Dwie Siostry publikuje reedycje klasycznych tytułów literatury dziecięcej zilustrowanych przez najwybitniejszych przedstawicieli polskiej grafiki książkowej. Dla dorosłych wystawa „Mistrzowie Ilustracji” będzie zapewne sentymentalną podróżą w krainę dzieciństwa. Dla dzieci – spotkaniem z najlepszymi tradycjami polskiej grafiki książkowej, które, mimo upływu lat, wcale się nie starzeją.

„Przyjaźń rodzi się w momencie, gdy jedna osoba mówi do drugiej:„ Co! Ty też? Myślałem, że jestem jedynym.” – C.S. Lewis

Dyskusyjny Klub Książki odwiedził 1 grudnia klasę „O” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku. Dzieci usłyszały bajkę „Duży Wilk i Mały Wilk” Nadine Brun-Cosme pełną wspaniałych ilustracji Oliviera Talleca oraz poznały książkę Felicity Brooks „Wszystko o przyjaźni”. Dzięki rozmowom i wspólnej zabawie dowiedziały się jak, ważna jest przyjaźń oraz poznały metody zawierania i utrzymywania dobrych relacji z innymi. Kim jest przyjaciel, jak zasłużyć na miano dobrego przyjaciela i jak nie należy się zachowywać, aby nadal móc cieszyć się tym określeniem – to tylko kilka z zagadnień, które poruszyliśmy na spotkaniu. Zajrzeliśmy także do magazynu „Kosmos”, który nawiązywał do przyjaźni a wyniki końcowego quizu zdecydowanie świadczą o tym, że uczestnicy naszych zajęć doskonale wiedzą co to znaczy być dobrym przyjacielem. Pamiętajcie, ze te umiejętności należy stale rozwijać i ćwiczyć. Przyjaźń kształtuje empatię, wzmacnia odporność psychiczną i ma ogromny wpływ na fizyczne i psychiczne zdrowie. Nasi przyjaciele to rodzina z wyboru :).

D.W.

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i zdjęcia wśród książek.

Z laureatami konkursu skontaktujemy się telefonicznie.

Do góry