Jesteś tutaj:

Dzień: 2021-12-02

Zapraszamy do Galerii, gdzie przez cały miesiąc czeka na Państwa wystawa Wydawnictwa Dwie Siostry. Znajdziecie tu prace wspaniałych ilustratorów. Bohdan Butenko, Anna Kołakowska, Danuta Konwicka, Zbigniew Lengren, Maria Orłowska-Gabryś, Mirosław Pokora, Jan Marcin Szancer i Teresa Wilbik to artyści, których niezwykłe ilustracje na trwałe zapisały się w pamięci kilku pokoleń młodych czytelników, tworząc z ilustrowanymi tekstami nierozerwalną całość.

Wystawa zapożyczyła swój tytuł od popularnej serii książek „Mistrzowie Ilustracji”, w której Wydawnictwo Dwie Siostry publikuje reedycje klasycznych tytułów literatury dziecięcej zilustrowanych przez najwybitniejszych przedstawicieli polskiej grafiki książkowej. Dla dorosłych wystawa „Mistrzowie Ilustracji” będzie zapewne sentymentalną podróżą w krainę dzieciństwa. Dla dzieci – spotkaniem z najlepszymi tradycjami polskiej grafiki książkowej, które, mimo upływu lat, wcale się nie starzeją.

„Przyjaźń rodzi się w momencie, gdy jedna osoba mówi do drugiej:„ Co! Ty też? Myślałem, że jestem jedynym.” – C.S. Lewis

Dyskusyjny Klub Książki odwiedził 1 grudnia klasę „O” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku. Dzieci usłyszały bajkę „Duży Wilk i Mały Wilk” Nadine Brun-Cosme pełną wspaniałych ilustracji Oliviera Talleca oraz poznały książkę Felicity Brooks „Wszystko o przyjaźni”. Dzięki rozmowom i wspólnej zabawie dowiedziały się jak, ważna jest przyjaźń oraz poznały metody zawierania i utrzymywania dobrych relacji z innymi. Kim jest przyjaciel, jak zasłużyć na miano dobrego przyjaciela i jak nie należy się zachowywać, aby nadal móc cieszyć się tym określeniem – to tylko kilka z zagadnień, które poruszyliśmy na spotkaniu. Zajrzeliśmy także do magazynu „Kosmos”, który nawiązywał do przyjaźni a wyniki końcowego quizu zdecydowanie świadczą o tym, że uczestnicy naszych zajęć doskonale wiedzą co to znaczy być dobrym przyjacielem. Pamiętajcie, ze te umiejętności należy stale rozwijać i ćwiczyć. Przyjaźń kształtuje empatię, wzmacnia odporność psychiczną i ma ogromny wpływ na fizyczne i psychiczne zdrowie. Nasi przyjaciele to rodzina z wyboru :).

D.W.

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i zdjęcia wśród książek.

Z laureatami konkursu skontaktujemy się telefonicznie.

Do góry