Jesteś tutaj:

Miesiąc: styczeń 2022

Polskie baśnie ludowe wzbogacają życie dziecka i wnoszą w nie atmosferę cudowności! Trzecia część dnia pobytu dziecka w przedszkolu z zasady powinna być przyjemna, refleksyjna i relaksująca.

Czytanie dzieciom baśni polskich autorów pomaga w rozwijaniu zasobów języka dziecka i poznawaniu przez nie reguł nimi rządzących. Mówi się, że baśnie są efektem przemyśleń wielu pokoleń.W piątek 28 stycznia dzieci z przedszkola w Ostroszowicach poznały treść baśni Janiny Porazińskiej ,,Dwie Dorotki”. Znakomicie oceniły co w tym opowiadaniu jest dobre a co złe. Dalsza rozmowa o bohaterach i o tym co czuły dzieci podczas słuchania pokazały terapeutyczną moc baśni, w której zło zostało przykładnie ukarane… To było wspaniałe spotkanie….

Moderator DKK Maria Kirkiewicz

Biblioteka w Mościsku zaprasza dzieci na

Ferie w pakiecie

W każdej kopercie znajdziecie 10 zadań do wykonania oraz materiały pomocne przy ich realizacji. Wykonaj wszystkie polecenia i prześlij zdjęcie lub przynieś do biblioteki 14 lutego. Pierwsze osoby mogą liczyć na niespodzianki!

Liczba pakietów ograniczona!

Mościsko

Biblioteka w Roztoczniku

Roztocznik
Roztocznik

Biblioteka w Tuszynie

Odwiedź Bibliotekę w Tuszynie podczas ferii, odbierz specjalny karnet, wypełnij przynajmniej 4 z dostępnych zimowych kart z zadaniami, zdobądź pieczątki i otrzymaj słodką niespodziankę.
Więcej informacji w bibliotece !

Tuszyn

Biblioteka w Tuszynie
w czasie ferii czynna jest od 10.00 do 15.00

Biblioteka w Uciechowie

Uciechów

Zapraszamy na wystawę prac Pani Zofii Jurków. Ponad 140 lalek w pięknych kreacjach wykonanych na szydełku. Kostiumy inspirowane bajkami, filmami, literaturą i historią. Autorka prezentuje również kolekcję ślubną i balową. Wystawa czynna do 28 lutego.

Biblioteka w Owieśnie

W okresie ferii biblioteka
czynna
od:9:45 do:15:00

Biblioteka w Piławie Dolnej

Biblioteka zaprasza na Dni Offline. Z tej okazji każdy Czytelnik będzie mógł odebrać, przygotowane specjalnie, gry bądź elementy do ich samodzielnego złożenia. Robiliście kiedyś samodzielnie planszówki, w które później graliście z rodzeństwem czy nawet całą rodziną? Macie okazję!

Piława Dolna

Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta wzięła udział w projekcie „Sieć na kulturę”. Przez tydzień od 12 do 17 lipca dzieci i młodzież w wieku od 10 do 18 lat miały możliwość rozwijać swoje kompetencje cyfrowe. Bezpłatny kurs wakacyjny „Projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych” był intensywny i angażujący.

Jednym z celów projektu było także wyposażenie placówek w sprzęt niezbędny do organizacji zajęć i warsztatów. Z ogromną niecierpliwością oczekiwaliśmy na przesyłkę i bardzo się cieszymy, że już z nami jest sześć nowych laptopów!

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”).

Biblioteka w Uciechowie zaprasza do wspólnej zabawy!

Fotografie można dostarczyć do biblioteki lub przesłać na adres mailowy: biblioteka.uciechowf2@wp.pl
Czekamy na Was do 19 stycznia 2022r.
Na pierwsze osoby czekają upominki

Serdecznie zapraszamy do czytelni czasopism w Mościsku. Biblioteka oferuje w tym roku dostęp do następujących tytułów:

W tym roku dołączy do tego grona magazyn „Chidusz”. Bezpłatną roczną prenumeratę tego magazynu sponsoruje firma PITax.pl Łatwe Podatki.

W bibliotece w Uciechowie trwa wystawa prac Pana Pawła Kasprzyka. Mieszkańcy mogą podziwiać precyzję i ogrom pracy włożone w realizację pomysłu. Osiedle uciechowskich budynków zostało odwzorowane z niezwykłą dbałością o szczegóły.

Zapraszamy do oglądania wystawy w godzinach pracy biblioteki.

W Bukowcu w gminie Mysłakowice odbyła się w czerwcu 2021 roku 12. edycja cieszącego się dużą popularnością Festiwalu Zespołów Ludowych i Folklorystycznych. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest zaprezentowanie dorobku muzyki ludowej z regionu Karkonoszy i Dolnego Śląska.                                                                                       

Zespół Macieje z Ostroszowic, za zajęcie I miejsca w konkursie na najlepszą przyśpiewkę, otrzymał zaproszenie na nagranie teledysku w M. Brothers studio w Kowarach. Już od kilku tygodni możemy się cieszyć połączonym obrazem i dźwiękiem. Jeśli jeszcze go nie obejrzeliście to zapraszamy!

https://youtu.be/G9cT9KzG7d4

Zapewne chcielibyście aby rok 2022 był lepszy niż poprzedni. Biblioteka w Mościsku już w styczniu postanowiła spróbować zrealizować pewien pomysł z myślą o mieszkańcach. Chcielibyśmy, żeby na terenie biblioteki stanął paczkomat InPost, dzięki któremu każdy mógłby odbierać i nadawać paczki kurierskie bez potrzeby wyjazdu z miejsca zamieszkania.

24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Nie uda nam się to jednak bez pomocy naszych czytelników. Na zgłoszoną przez nas lokalizację możecie zagłosować z linku poniżej, by pokazać firmie InPost, że postawienie paczkomatu w Mościsku leży w interesie lokalnej społeczności. Głosować można raz dziennie. Nie zapomnijcie również poinformować o tej akcji rodziny i znajomych!

GŁOSUJ:

http://bit.ly/31sZHYh

Ma 9 lat, piękne piegi, marchewkowe włosy splecione w dwa odstające na boki warkoczyki i głowę pełną fantastycznych pomysłów. Czy znacie tą postać? Chyba nie ma na świecie kogoś, kto nie zetknąłby się z Pippi Pończoszanką, bohaterką książek Astrid Lindgren.

Już w styczniu w Galerii biblioteki w Mościsku gościć będziemy wystawę udostępnioną dzięki uprzejmości Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Plansze powstały z okazji 70. rocznicy pierwszego szwedzkiego wydania książki.

Postać Pippi powstała w roku 1941. Wtedy właśnie jej chora córka pisarki – Karin – poprosiła o jakąś ciekawą historię. W wyobraźni przyszłej pisarki zrodziła się niezwykła dziewczynka przełamująca konwencje świata dorosłych. Dziewczynka, która nie chodzi do szkoły, jest wielką kłamczuchą i dużo lepiej radzi sobie ze złodziejami niż na proszonym podwieczorku, ale za to ma bardzo dobre serce i ogromną wyobraźnię.

Pierwsza książka o Pippi nie od razu spodobała się szwedzkim wydawcom, ale nie byli oni w końcu dziećmi a te, kiedy jednak w końcu została wydana (w roku 1945), pokochały ją bezwarunkowo. Do dziś jest najbardziej znaną na świecie postacią z książek Astrid Lindgren, a jej przygody były wielokrotnie ekranizowane.

Wystawę można będzie odwiedzać w godzinach pracy biblioteki do 25 lutego. Zapraszamy!

Do góry