Jesteś tutaj:

Dzień: 2022-05-25

Biblioteka w Uciechowie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym!

Na zdjęcia czekamy do 26 maja pod adresem – biblioteka.uciechowf2@wp.pl

20 maja w naszej  filii w Pilawie Dolnej świętowaliśmy Światowy Dzień Pszczoły, który ma co roku ten sam wydźwięk, czyli: jeśli pszczoły wyginą to ludzie również. Jeżeli wydaje nam się to abstrakcją – wystarczy zagłębić się w temat, jak ważną rolę pełnią te owady w ekosystemie.

W bibliotece byłoby dla nas trochę  za ciasno, dlatego serdecznie dziękujemy Zespołowi Szkolno – Przedszkolnemu w Piławie Dolnej za przestrzeń do wspólnej nauki i zabawy.

  O  pszczołach opowiadał Pan Jan Piasecki z „Pasieki pod lasem w Bielawie”. Pan Jan to prawdziwy entuzjasta świata pszczół, który zaraził nas swoją pasją. Dziękujemy!

E.P.

Również w Uciechowie świętowano Dzień Pszczoły. Z tej okazji odwiedziliśmy przedszkolaki i poznaliśmy wiele ciekawostek na temat tych pracowitych owadów. Pomogły nam w tym książeczki: ,,Nie tylko robale”, ,,Pracowite pszczółki” oraz ,,Rozumiemy się bez słów”. Potem każde z dzieci mogło wcielić się w postać pszczoły.Dziękujemy Pani Teresie Moszyńskiej za udostępnienie pięknego szablonu.

W.W.B.

Do góry