Jesteś tutaj:

Dzień: 2022-06-06

Jak mawia Mały Książę „wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, ale niewielu z nich pamięta o tym.” Przypomnieć sobie to uczucie mogli 5 czerwca.

Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów tradycyjnie już zaprosiła najmłodszych do wspólnego świętowania Dnia Dziecka. Na boisku przy bibliotece nie zabrakło słońca, kolorów, radości i głośnego śmiechu. Atrakcji nie brakowało. Malowanie twarzy, bańki mydlane, ulubione dmuchańce, strzelnica, proszki holi, obłędna ilość waty cukrowej, popcornu i pokazy strażackie – to tylko część darmowych niespodzianek czekających na najmłodszych. Zamawiając pogodę na ten dzień zdecydowaliśmy się także na specjalną strefę z plażą i wodnymi atrakcjami. Okazało się, że dorośli również uwielbiają się bawić a wizyta wójta Gminy Dzierżoniów Marka Chmielewskiego skończyła się wspólnym tańcem. To ośmieliło innych do uruchomienia wyobraźni i przeniesienia się na hawajskie plaże. Wspólna zabawa z dziećmi to dla nich najlepszy prezent.                                                                             

Ten dzień udał się przede wszystkim dzięki wspólnym działaniom. Wielkie brawa dla Stowarzyszenia Przystań Mościsko, Ochotniczej Straży Pożarniczej z Mościska, Klubu Sportowego Barys, Ludowego Klubu Sportowego Dąb i Stowarzyszenia Ostoja. Za pyszny poczęstunek bardzo dziękujemy Radzie Sołeckiej w Mościsku i Kołu Gospodyń Domowych.                

Wydarzenie zostało współfinansowane z środków Gminy Dzierżoniów.

Także do Zamkowej Przystani w Owieśnie na zaproszenie biblioteki i Stowarzyszenia „Razem dla wsi” przybyły dzieci z okazji ich święta. Pogoda dopisała i nie zabrakło atrakcji.

Dziękujemy OSP Ostroszowice, Marysi Stępień za piękny występ akrobatyczny. Państwu Marlenie i Markowi Stępień za słodki upominek oraz Wszystkim którzy nam pomogli przy organizacji tego dnia.

Czy Dzień Dziecka może być najfajniejszym dniem w roku? Zdecydowanie tak! Już kolejny raz biblioteka w Uciechowie i przedszkole obchodziły wspólnie ten dzień. Było mnóstwo atrakcji: tor przeszkód, gra w golfa, malowanie twarzy i pyszny poczęstunek.

Podczas Dnia Dziecka w piławskiej bibliotece królowały bajki, bajeczki, opowiadania i legendy. Dla przedszkolaków z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Kornela Makuszyńskiego w Piławie Dolnej członkowie „Klubu Senior+” wspaniale spisali się w swoich lektorskich rolach.

„Szczery śmiech jest dla dziecka zdrowszy niż pigułki i leki„. Zdecydowanie zgadzamy się ze słowami F. H. Burnett i jesteśmy przekonani, że po takiej dawce radości odporność najmłodszych poszybuje w górę.

Do góry