Wakacje w bibliotece
Opublikowano w dniu

Biblioteka w Mościsku

1-5 sierpnia zajęcia literacko-kulinarne. Warsztaty dla dzieci, których energia może przerodzić się w niedalekiej przyszłości w życiowe hobby. Najmłodsi poznają najprostsze przepisy i nauczą się samodzielnie je wykonywać.
6 sierpnia – warsztaty plecenia wianków.
Biblioteka w Ostroszowicach

W każdą środę lipca zaprasza na ekologiczne spotkania dla dzieci od 10.00 do 12.00.
Biblioteka w Uciechowie

5 sierpnia – Dzień kulinarny
10, 16 sierpnia – Zrób to sam. Zajęcia manualne.
19, 23, 26 sierpnia – Tydzień z robotami. Nauka programowania.
Biblioteka w Tuszynie


Potworrrrnie fajne wakacje w bibliotece w Tuszynie
Potworna tarcza z zagadkami – narysowane na tarczy potwory, czytelnicy będą rzucać do tarczy lotkami i losować: zagadki, rebusy szyfry, itp.
Konkurs na najpiękniejszego potwora – czytelnicy będą otrzymywać poszczególne elementy za każde wypożyczenie w czasie wakacji
Potworne DIY
Wystawa książek z potworami
Biblioteka w Piławie Dolnej
Podczas zajęć z mikrofonem w roli głównej nasi młodzi Czytelnicy poznają techniki posługiwania się swoim głosem w sposób celowy.
Będzie to przede wszystkim świetna zabawa, na którą złożą się ćwiczenia artykulacyjne, mini warsztaty dziennikarskie, tworzenie wywiadów ze swoimi kolegami i koleżankami w studio plenerowym oraz głośne czytanie ulubionych książeczek. Wszystko zostanie nagrane w formacie mp3 oraz po części w mp4.
Z sześciu zaplanowanych trzygodzinnych spotkań powstanie „Wakacyjne słuchowisko” w postaci płyty CD.
20, 21, 22 lipca godz. 10:00 – 13:00
27, 28, 29 lipca godz. 10:00 – 13:00
Grupa docelowa – dzieci w wieku od 3 do 15 lat (umiejętność czytania nie jest niezbędna).
Miejsce warsztatów: teren wokół szkoły w Piławie Dolnej (boisko, plac zabaw, trawnik). Każdego dnia studio będzie zmieniało swoją lokalizację.
Biblioteka w Owieśnie

Rycerskie wakacje
W lipcu w każdą środę od. godz. 11:00 do 13:00
W programie:
– wycieczka – Śladami legend o Owieśnie;
– Rycerskie Zmagania ( strzelanie z łuku, kuszy, plenerowe szachy, limbo, nauka tańca dawnego)
– warsztaty z heraldyki Rycerska sala.
Na zakończenie: III Festyn z książką w Zamkowej Przystani w konwencji rycerskiej.
Biblioteka w Roztoczniku

LIPIEC
14 i 27 (godz. 16.30 – 19.00) – warsztaty tworzenia torebek i zakładek z kanwy plastikowej;
5,12,19 (godz. 11.00 – 13.00) zajęcia w plenerze (podchody, „podglądanie” przyrody, zajęcia rekreacyjne i sportowe);
Noc w Bibliotece
SIERPIEŃ
11.08 (godz. 16.30 – 19.00) – warsztaty tworzenia biżuterii koralikowej;
25.08 (godz. 16.30 – 19.00) – zajęcia z zimną porcelaną;
9,16,23 (godz. 11.00 – 13.00) zajęcia na obiektach sportowo-rekreacyjnych w Roztoczniku.