Jesteś tutaj:

Miesiąc: listopad 2022

Grupa Twórcza przy Bibliotece w Ostroszowicach dla Strefy Kobiet z Biblioteki Publicznej w Dzierżoniowie.

22 listopada obchodziliśmy Dzień Kredki. Biblioteka w Uciechowie świętowała wspólnie z przedszkolakami. Spotkanie było tak kolorowe jak całe pudełko pasteli. Bajeczka o kredkach, które uciekły z szuflady, poznawanie różnych rodzajów kredek, wspólne piosenki i wiele innych zadań zapełniły nasze wspólne przedpołudnie .

Biblioteka w Roztoczniku oraz Stowarzyszenie „Roztocznik – wspólna przyszłość” kolejny raz zaprasza do spędzenia czasu na warsztatach dla młodzieży i dorosłych. Tym razem będzie można wykonać wełniane lalki z myślą o ozdobach choinkowych.

Kolejny raz przedstawiciele instytucji, organizacji i stowarzyszeń działających na terenie Gminy Dzierżoniów, spotkali się aby wymienić doświadczenia, poznać się, porozmawiać i podsumować kolejny rok pracy. Na sali przy Bibliotece Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta w Mościsku pojawili się przedstawiciele 31 aktywnych grup.          Do Partnerstwa Lokalnego na Rzecz Rozwoju Gminy Dzierżoniów w piątek 18 listopada przyjęto tym razem Klub Sportowy „Barys” oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Remontu i Renowacji Zabytkowego Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej z Dzieciątkiem Jezus w Kiełczynie. Podpisy złożono na dokumentach oraz na banerze, na którym robi się tłoczno! Wypity sok z cytryny smakował nowym członkom wybornie, o czym świadczyły szerokie uśmiechy.                                                          

Dziesięć lat Partnerstwa to okazja do podsumowań.  Wzruszenie przeplatało się wiec z salwami śmiechu, gdy na sali pojawiały się kolejne postacie kojarzone ze spotkań z lat poprzednich.                   

  Wspólna organizacja spotkania i zaangażowanie wszystkich uczestników okazało się podstawą sukcesu. Naładowani pozytywną energią członkowie Partnerstwa z nadzieją spoglądają na nadchodzące miesiące.

Już wkrótce rozpoczną się prace związane z przebudową filii biblioteki w Owieśnie. 7 listopada w głównej siedzibie Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów w Mościsku podpisana została umowa z Panem Leszkiem Przybyszewskim, reprezentującym przedsiębiorstwo budowlane, które podjęło się realizacji inwestycji. Dyrektor biblioteki Pani Justyna Kaczorowska, tak jak mieszkańcy Owiesna, z nadzieją spogląda na nadchodzące miesiące. Nowy budynek, objęty zadaniem, będzie spełniał wszystkie standardy nowoczesnej Instytucji Kultury, co zdecydowanie podniesie standard obsługi. Będzie także dostosowany dla osób z niepełnosprawnościami a miejsce w nim znajdą zarówno dzieci, jak i seniorzy.

Projekt pod nazwą „Rycerska filia we wsi Okrągłego Zamku – przebudowa” uzyskał dofinansowanie w 2. naborze Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, Priorytet 2 „Infrastruktura Bibliotek 2021–2025” w wysokości 1 924 000 zł. Koszt zadania ogółem wynosi: 2 600 000 zł a kwota wkładu własnego to 676 000 zł.

Justyna Kaczorowska i Leszek Przybyszewski

Biblioteka w Owieśnie oraz stowarzyszenie „Razem dla Wsi” serdecznie zapraszają na obchody Święta Niepodległości w Owieśnie, które odbędą się w czwartek 10 listopada 2022 roku.
W programie:
– godz. 16.00-msza św. w kościele pw Świętej Trójcy w Owieśnie wraz złożeniem kwiatów pod pomnikiem Ziemia Ojców Naszych,
– godz. 17:00 dalsze uroczystości na sali wiejskiej:
– koncert patriotyczny w wykonaniu Scholi Światełko Pana,
– wystawa książek,
– poczęstunek i upominek dla wszystkich uczestników spotkania.
Spotkanie realizowane jest w ramach projektu pn. „Radosna-Niepodległa-Pamiętajmy” , na które stowarzyszenie „Razem dla Wsi” pozyskało środki z budżetu gminy Dzierżoniów.

,,Krasnal w Krzywej Czapce” to książka zupełnie wyjątkowa, bo powstała specjalnie na potrzeby kampanii „Mała książka, wielki człowiek”. Autorem pełnej niezwykłych przygód opowieści o Krasnalu w Krzywej Czapce jest wybitny autor, znany i lubiany przez najmłodszych czytelników – Wojciech Widłak, a przepiękne ilustracje stworzyła Aleksandra Krzanowska.

Do książki dołączona jest broszura ,,Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece”, która pomoże rodzicom rozbudzać w dzieciach pasję do czytania.

Wyprawka Czytelnicza czeka na przedszkolaków w każdej bibliotece gminy Dzierżoniów.

Zapisz dziecko do biblioteki, wypożyczcie książkę i odbierzcie Wyprawkę Czytelniczą w prezencie!
Znajdziecie w niej książkę Krasnal w Krzywej Czapce, broszurę Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece oraz Kartę Małego Czytelnika, na której Twoje dziecko będzie zbierało naklejki – jedną za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego.

Do góry