Jesteś tutaj:

Dzień: 2022-11-08

Biblioteka w Owieśnie oraz stowarzyszenie „Razem dla Wsi” serdecznie zapraszają na obchody Święta Niepodległości w Owieśnie, które odbędą się w czwartek 10 listopada 2022 roku.
W programie:
– godz. 16.00-msza św. w kościele pw Świętej Trójcy w Owieśnie wraz złożeniem kwiatów pod pomnikiem Ziemia Ojców Naszych,
– godz. 17:00 dalsze uroczystości na sali wiejskiej:
– koncert patriotyczny w wykonaniu Scholi Światełko Pana,
– wystawa książek,
– poczęstunek i upominek dla wszystkich uczestników spotkania.
Spotkanie realizowane jest w ramach projektu pn. „Radosna-Niepodległa-Pamiętajmy” , na które stowarzyszenie „Razem dla Wsi” pozyskało środki z budżetu gminy Dzierżoniów.

,,Krasnal w Krzywej Czapce” to książka zupełnie wyjątkowa, bo powstała specjalnie na potrzeby kampanii „Mała książka, wielki człowiek”. Autorem pełnej niezwykłych przygód opowieści o Krasnalu w Krzywej Czapce jest wybitny autor, znany i lubiany przez najmłodszych czytelników – Wojciech Widłak, a przepiękne ilustracje stworzyła Aleksandra Krzanowska.

Do książki dołączona jest broszura ,,Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece”, która pomoże rodzicom rozbudzać w dzieciach pasję do czytania.

Wyprawka Czytelnicza czeka na przedszkolaków w każdej bibliotece gminy Dzierżoniów.

Zapisz dziecko do biblioteki, wypożyczcie książkę i odbierzcie Wyprawkę Czytelniczą w prezencie!
Znajdziecie w niej książkę Krasnal w Krzywej Czapce, broszurę Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece oraz Kartę Małego Czytelnika, na której Twoje dziecko będzie zbierało naklejki – jedną za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego.

Do góry