Jesteś tutaj:

Miesiąc: luty 2023

Mościsko

Zapraszamy na otwarcie wystawy 10 marca/piątek/ o godz. 17.00.

Trwają prace nad przygotowaniem nowej Lokalnej Strategii Rozwoju dla obszaru LGD Ślężanie na lata 2023-2027. Mieszkańcy gmin stowarzyszonych w Lokalnej Grupie Działania mieli możliwość wypowiedzenia się na temat proponowanych obszarów wsparcia i przeznaczenia środków, które będą skierowane na rozwój tego obszaru.

Mościsko

Przewiduje się, że na działania wpisujące się w założenia strategii przeznaczone będzie 1 750 000 Euro.

Spotkanie konsultacyjne na terenie gminy Dzierżoniów odbyło się 16 lutego 2023 r. w budynku Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów w Mościsku. W spotkaniu wzięli udział sołtysi, przedstawiciele sołectw, lokalnych stowarzyszeń, Kół Gospodyń Wiejskich i Ochotniczych Straży Pożarnych. Spotkanie moderowały Anna Mówińska – ekspert LGD Ślężanie i Jolanta Zarzeka – zastępca wójta gminy Dzierżoniów.

Mościsko

Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli realizować projekty przy wsparciu środków, pozostających w dyspozycji LGD Ślężanie.

materiał ze strony https://www.ug.dzierzoniow.pl

Trzynastego lutego w ostroszowickiej bibliotece rozpoczęliśmy realizację projektu : ,,Edukacja do starości. Nawzajem sobie potrzebni”.

W pierwszym dniu ferii postanowiliśmy spotkać się z Grupą Twórczą, która specjalizuje się w pracach manualnych. Wspólnie z dziećmi zostały wykonane piękne kwiaty z bibuły.

Dobra serdeczna atmosfera, mnóstwo pytań z obu stron i satysfakcja z wykonanych kwiatów pokazują jak ważne są takie spotkania.

Do zobaczenia na kolejnych zajęciach w bibliotece!

mk

Chcesz zanurzyć się w miłosnych opowieściach?
Przyjdź do biblioteki w Uciechowie i wypożycz pakiet walentynkowy.

Uciechów

Przypominamy, że w okresie ferii zimowych nasza filia w Piławie Dolnej będzie zamknięta dla czytelników z uwagi na niezbędną inwentaryzację księgozbioru.

Klub DKK tym razem na ośmiu nogach zawędrował 9 lutego do młodych czytelników z Przedszkola Gminnego Wielka Przygoda w Dzierżoniowie. W torbie przyniósł książkę Niny Dulleck „Uwaga pająki!”.                                                                   

   Te budzące sporo emocji zwierzątka spotkać można wszędzie. Mają różne kształty i kolory, potrafią trwać w bezruchu długi czas, ale i taniec nie jest im obcy. Pajęcza nić jest pięć razy mocniejsza od stali o tej samej wadze a arachnofobia to jedna z najczęstszych ludzkich przypadłości. Sprawnie poszło nam liczenie odnóży wszystkich pająków odszukanych w książkach a wesoły pająk w formie kapelusza zdołał rozśmieszyć wszystkich uczestników zajęć.               

Mamy nadzieję, że nasze zajęcia pomogły zrozumieć fascynujący świat pajęczaków a własnoręcznie wykonane pajączki będą miłą pamiątką.

Dzierżoniów
Tuszyn

         Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tuszynie po raz drugi gościła znanego muzyka, aranżera oraz kompozytora –  Adama Sztabę. Okazją do kolejnego spotkania były warsztaty wokalne realizowane w ramach projektu „Most The Music” finansowanego przez Fundację Most The Most. Uczniowie, tworzący chór, mieli okazję 6  lutego uczestniczyć w profesjonalnie prowadzonych zajęciach oraz skorzystać z wielu cennych wskazówek jakich udzielił im Pan Adam Sztaba.                                                                                          

   Warsztaty rozpoczęły się od ćwiczeń wokalnych przeprowadzonych przez Panią Paulinę Pyckę – prowadzącą chór dziecięcy. Dalszej części spotkania przewodniczył nasz gość. Głównym punktem tych warsztatów było przygotowanie, specjalnie dobranego przez Pana Adama, repertuaru na wielki koncert finałowy, który odbędzie się pod koniec czerwca 2023 roku. Uczniowie tuszyńskiej szkoły wykazali się ogromnym zaangażowaniem, wytrwałością  i współpracą z prowadzącym zajęcia. Pan Adam Sztaba już od samego początku nawiązał wspaniały kontakt z naszymi chórzystami.           

Wszyscy na długo zapamiętają wizytę znamienitego muzyka i czekają z niecierpliwością na kolejne warsztaty.

Głównym sponsorem i pomysłodawcą Programu jest Fundacja Most the Most a realizatorem Gmina Dzierżoniów we współpracy z Biblioteką Publiczną Gminy Dzierżoniów i Szkołą Podstawową w Tuszynie.

ZAJRZYJ NA STRONĘ MOST the MOST

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu młodzież z klasy VI i VIII z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego wzięła udział w lekcji online poprowadzonej przez Aleksandrę Wronę, specjalistkę ds. komunikacji kryzysowej, współzałożycielka stowarzyszenia Pravda, zajmującego się przeciwdziałaniem dezinformacji poprzez nowoczesne metody edukacyjne.

Lekcja, na którą zaprosiła Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta w Mościsku, dotyczyła zagadnień związanych z dezinformacją w Internecie, ze szczególnym uwzględnieniem dezinformacji w mediach społecznościowych. Uczestnicy mogli się dowiedzieć jak rozpoznawać fake newsy i weryfikować informacje w Internecie, w jaki sposób dbać o higienę cyfrową, a także jak nie poddawać się wszechobecnej dezinformacji.                        

Dodatkowe zajęcia uświadomiły im, że wszystko co dzieje się z ich przyczyny w sieci zostaje tam na zawsze a po drugiej stronie ekranu może siedzieć zupełni inna niż na zdjęciu profilowym osoba.

D.W.

Projekt „Wrota Regionu”, w ramach którego powstała turystyczna aplikacja mobilna oraz portal internetowy, obejmuje swoim zasięgiem kilkanaście gmin skupionych w Lokalnych Grupach Działania. Partnerzy z LGD Lider A4, LGD Gromnik oraz LGD Ślężanie promują swój region i zachęcają turystów do jego odwiedzenia. Tereny położone na południe od Wrocławia mają do zaoferowania zarówno ciekawe szlaki piesze i rowerowe, jak i zabytki i atrakcje przyrodnicze.

Do góry