Jesteś tutaj:

Miesiąc: marzec 2023

28 marca w Uciechowie odbyły się warsztaty „Kolorowe niteczki”.
Nasze zajęcia pokazały, że rzeczy zrobione ręcznie wymagają dużo pracy i cierpliwości, ale efekt może dać wiele radości.

5 kwietnia zapraszamy na Warsztaty Wielkanocne.

Program pod takim hasłem rozpoczęliśmy dzisiaj warsztatami wielkanocnymi, przeprowadzonymi przez przedstawicielki Stowarzyszenia Piława Dolna – p. Teodorę Skutnik oraz p. Bożenę Kołodziej. W spotkaniu miała przyjemność uczestniczyć biblioteka oraz uczniowie kl.7 i 8 ZSP w Piławie Dolnej. Przeprowadzone warsztaty miały na celu kultywowanie wielkanocnych tradycji i zwyczajów świątecznych, poprzez tworzenie naturalnych palm wielkanocnych tradycyjnymi metodami. Rezultatem spotkania było stworzenie wspólnej, pokaźnych rozmiarów palmy oraz mniejszych, które jako element dekoracyjny trafią do poszczególnych klas.

Dziękujemy Paniom ze Stowarzyszenia Piława Dolna za poświęcony nam czas i zaangażowanie w przeprowadzenie warsztatów wielkanocnych.

D.G.

,,Palma bije, nie ja biję, za tydzień wielki Dzień, za sześć noc Wielkanoc!”

Tradycji stało się zadość! Palma wielkanocna, wykonana na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy przez Grupę Twórczą w bibliotece w Ostroszowicach, zostanie przekazana do Kościoła pw. Św.Jadwigi w Ostroszowicach i poświęcona podczas uroczystości Niedzieli Palmowej!

mk

Kim jest człowiek? Bycie nim oznacza ogromne możliwości a także obowiązki. Ucząc się świata szukamy własnej ścieżki, ciesząc się, czasem bojąc, popełniając błędy i naprawiając je. Każdego dnia spoglądając w lustro mówcie do siebie – jestem egzemplarzem unikatowym!

Dyskusyjny Klub Książki odwiedził 20 marca klasę „0” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku z książką „Ja, człowiek”.  Peter H. Reynolds i Susan Verde z filozoficznym zacięciem pomagają najmłodszym zastanowić się nad człowieczeństwem podsuwając na każdej stronie swojej książki nowe określenia. Koniecznie do niej zajrzyjcie. Nawet, jeśli nie jesteście już przedszkolakami!

D.W. DKK Mościsko

Język potrafi wpłynąć na wszystkie dziedziny naszego życia. Wspiera i wyklucza, burzy i stawia mury. To od nas zależy, w jaki sposób go wykorzystamy. W czwartek 16 marca pracownice Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów oraz przedstawicielki Urzędu Gminy Dzierżoniów wzięły udział w warsztatach poprowadzonych przez Pana Radosława Bednarskiego, podczas których zastanawialiśmy się nad funkcjami języka w kontekście komunikowania o grupach wykluczanych. Rozmawialiśmy także o mechanizmach powstawania i funkcjonowania stereotypów, uprzedzeń i dyskryminacji. Certyfikowany trener antydyskryminacyjny i międzykulturowy wykładający w Dolnośląskiej Szkole Wyższej przedmiot „Polityka antydyskryminacyjna w organizacji” przedstawił najważniejsze zagadnienia porządkując wiedzę i zwracając uwagę na z pozoru drobne szczegóły. To one budują całokształt. Warto zwracać na nie uwagę. To one budują całokształt. Warto zwracać na nie uwagę pamiętając, ze język opisuje rzeczywistość, ale i oddziałuje na myślenie a w konsekwencji na zachowanie ludzi. Zmieniając język możemy zmienić otaczający nas świat.

Mościsko

Trening jest organizowany w ramach projektu „Inkluzywny Dolny Śląsk – kompleksowe wsparcie społeczności LGBT+” finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Stowarzyszenie Różnorodności Społecznej „UP-Date”

Co można zrobić z nitek? Zajrzyjcie do Biblioteki w Uciechowie i przekonajcie się sami!

Uciechów

Do góry