Jesteś tutaj:

Dzień: 2023-05-02

Deszczowej chmury można się przestraszyć, a cioci Jadzi nie, bo zawsze jest zadowolona i uśmiechnięta – tak podsumowana została postać głównej bohaterki książek o szalonej cioci Jadzi, która zawładnęła wyobraźnią dzieci od pierwszej wydanej książki z jej przygodami. Autorką i ilustratorką wszystkich szalonych pomysłów cioci Jadzi jest Eliza Piotrowska, która przyznaje się do bycia pierwowzorem opisywanej postaci.                                                                                         

28 kwietnia dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku oraz Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Pławie Dolnej mogły poznać jej niezwykłą pogodę ducha, zarażającą wszystkich energię i wspaniały, życzliwy uśmiech, który zostanie z nami na długo.                                                                            

Z tytułową ciocią możliwe jest niemal wszystko a świat niesamowitych zdarzeń wyrastający z często szarej rzeczywistości staje się tęczą barwiącą wyobraźnię dzieci i dorosłych. Warto o taką tęczę zadbać. W jaki sposób? Może wymyślając nowe słowa i próbując je zdefiniować? Tak właśnie bawili się na spotkaniu najmłodsi czytelnicy, zasilając swoje słowniki w ciekawe i zaskakujące zwroty oraz próbując je zilustrować. Na spotkaniu nie zabrakło oczywiście czytanych przez autorkę fragmentów książek, wspólnych zdjęć i autografów. Wspaniałe niespodzianki, własnoręcznie wykonane dla gościa przez dzieci, odjechały wraz z ciocią Jadzią w kolejną podróż, razem z podsuniętym pomysłem o kolorowej cioci w kosmosie.                                                                                                 

  A czym jest Carambello Pipiakuku? „ – Nie mam pojęcia – odpowiedziała ciocia – ale jak chcesz, możemy sprawdzić.” Wy także nie zwlekajcie i jak najszybciej postarajcie się sprawdzić, czym jest dla Was – tęczowym daniem, zwierzęciem, fantazyjnym fikołkiem a może nowym zadaniem do wykonania. Jedno jest pewne – pogromcą nudy!

Spotkanie dofinansowane w ramach DKK.

D.W.

Do góry