Jesteś tutaj:

Dzień: 2023-05-30

Koncert w Dniu Matki w Pałacu w Kiełczynie wzbudził wiele emocji, uśmiechów i łez wzruszenia. Nie mogło być inaczej! Dziecięcy chór pod batutą Pauliny Pycki, działający w ramach projektu Most The Music, zaśpiewał przecież dla najważniejszej osoby na świecie – dla Mamy. To dla Niej śpiewały i recytowały wiersze serca najmłodszych. Dodatkowy prezent dla mam, jakim były pachnące róże, okazał się prawdziwą niespodzianką.  Na scenie tego dnia obok dziecięcego chóru ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie mogliśmy także podziwiać występ Zespołu Wokalnego „A Capriccio”. Zgodnie ze swą nazwą chórzyści ze swobodą, żartobliwie i lekko przedstawili niektóre ze swych utworów. Dorośli artyści pokazali, że kontakt z muzyką sprawia ogromną przyjemność i nie musi kończyć się wraz z zajęciami w szkole podstawowej.                                                                                    

Wśród zgromadzonej publiczności pojawili się przedstawiciele wszystkich instytucji zaangażowanych w działalność chóru – prezeska Fundacji Most The Most Brygida Ślabska, zastępczyni wójta gminy Dzierżoniów Jolanta Zarzeka, dyrektorka Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta Justyna Kaczorowska oraz dyrektorka Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie Elżbieta Kędzierska–Dydo. Nie zabrakło oczywiście przedstawicieli lokalnej społeczności oraz przede wszystkim dumnych rodziców.                          

Nie obyło się bez słodkich zaskoczeń – pysznych ciast i tortu, przygotowanych przez rodziny chórzystów. Mamy nadzieję, że wspomnienia z koncertu nie znikną równie szybko jak poczęstunek.        

D.W.

Do góry