Jesteś tutaj:

Dzień: 2023-11-10

Środa w kiełczyńskim pałacu to już niemal pewnik dobrze spędzonych chwil.  8 listopada odbyło się spotkanie społeczności seniorskiej, działającej przy Klubie Seniora w Kiełczynie. Wydarzenie zaszczyciła obecnością zastępczyni wójta, Pani Jolanta Zarzeka. W pierwszej części, na zaproszenie dyrektorki Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta, Pani Justyny Kaczorowskiej, odbył się wykład z prawa konsumenckiego, prowadzony przez prezesa Fundacji Lex Cultura, Pana Krzysztofa Pławeckiego.                                     

Wspaniały poczęstunek przygotowało KGW Tuszyn, na czele z Gospodarstwem Rolnym Szczypiorki. Posiłek powstał w ramach realizowanego z Fundacją Biedronki Programu „Danie Wspólnych Chwil”. Ma on przeciwdziałać samotności osób starszych poprzez zaproszenie ich do wspólnego stołu i  zachęcenie seniorów do wyjścia z domu oraz spędzenia czasu z innymi ludźmi.         

Mając na uwadze zbliżające się Narodowe Święto Niepodległości postanowiono także zająć seniorów kreatywną aktywnością. W części artystycznej odbyły więc  warsztaty tworzenia kotylionów. Poprowadzone zostały przez Stowarzyszenie „Wzgórza Kiełczyńskie”, reprezentowane przez Panią Dorotę Wojciechowską i wspieraną przez Panią Elżbietę Kędzierską-Dydo, dyrektorkę Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie oraz Agnieszkę Koprowską, która udzielała fachowych porad.         

Wyjątkowy klimat odrestaurowanego pałacu wypełniły dźwięki pieśni patriotycznych. Pan Mirosław Grabowski, kierownik Dziennego Gminnego Domu Seniora w Dzierżoniowie zadbał o przystępną formę karaoke, która zyskała aprobatę zgromadzonych gości. Dobrze spędzony czas buduje dobre relacje i budzi nadzieję na kolejne, zimowe już  miesiące.

Ostroszowice

Również biblioteka w Uciechowie zaprasza po książkę. Może znajdziecie coś na prezent mikołajkowy?

Uciechów

Czy śniła się Wam ostatnio książka? Jeżeli we śnie czytasz ją z wielką powagą, to znak, że nie ominą Cię zaszczyty i przywileje, natomiast kupowanie jej we śnie zapowiada, że przyniesiesz korzyści sobie i innym. 9 listopada z Dyskusyjnym Klubem Książkiw Mościsku i Michałem Rusinkiem wyruszyliśmy w podróż po krainie snów. Sennie na szczęście nie było. Jedyny na rynku wydawniczym sennik dla dzieci dostarczył nam wiedzy na temat 24 wybranych marzeń sennych. Wiersze autora dopełniają oniryczne ilustracje Marii Brzozowskiej. Pomogły naszym małym gościom wysłać do plastycznej krainy snów pierwsze litery swoich imion i z dystansem spojrzeć na nocne koszmary.

Motyle Książkowe w Ostroszowicach równie uważnie słuchają, komentują i przeżywają losy książkowych bohaterów. Mnóstwo mądrych sentencji o przyjaźni, poszukiwaniu domu i innych ważnych sprawach poznały dzieci z Gminnego Przedszkola, dzięki książce ,,Chłopiec, kret ,lis i koń” Ch. Mackesy. Latający koń, roztropny lis, wątpiący kret i zagubiony chłopiec nareszcie dotarli do celu, ale dzieci z żalem rozstawały się z bohaterami tej wspaniałej książki. Wtorkowe czytanie w przedszkolu to już tradycja. Cykliczne spotkania z dziećmi i dyskusje o ważnych sprawach pozwalają słuchaczom uwolnić emocje. ,, – Prosząc o pomoc, wcale się nie poddajesz – powiedział koń . – Przeciwnie, pokazujesz, że nie chcesz się poddać.”

Ostroszowice

Dorośli również nie próżnują. Grupa Twórcza w Ostroszowicach eksperymentuje i podczas spotkania w czwartek 2 listopada wykonała piękne świece żelowe oraz z pszczelego wosku. Nie zabrakło także pachnących mydełek i uśmiechów wyniesionych w jesienny zmrok z biblioteki.

Ostroszowice

Do góry