Jesteś tutaj:

Dzień: 2024-02-20

Tegoroczną edycję programu „Edukacja do starości. Nawzajem sobie potrzebni” w Piławie Dolnej rozpoczęto od zajęć plastycznych, zorganizowanych dzięki koordynatorce projektu Monice Kani we współpracy ze Stowarzyszeniem Piława Dolna i przy pomocy biblioteki w Piławie Dolnej.

Zajęcia plastyczne poprowadził artysta Tadeusz Kwazebart, który swoją pasją do tworzenia skutecznie zainspirował uczestników spotkania do barwnych eksperymentów na płótnie. Uczniowie kl. 4 i 5 ZSP Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Piławie Dolnej z wielkim zainteresowaniem poznawali tajniki technik malarskich. Z zapałem przystąpili do tworzenia swoich unikatowych prac, korzystając z cennych uwag prowadzącego spotkanie malarza.

Dziękujemy przedstawicielkom Stowarzyszenia Piława Dolna Bożenie Kołodziej i Elżbiecie Stępniak za przekazanie do biblioteki swoich prac plastycznych, które powstały podczas warsztatów.

,,Inspiracja istnieje, ale musi Cię zastać przy pracy” Pablo Picasso

Grupa Twórcza w poniedziałek 19 lutego rozpoczęła ozdabianie filiżanek techniką decoupage. To dopiero pierwszy etap zmagań z porcelaną. Produktem docelowym będą świeczki zapachowe przeznaczone na prezenty dla gości odwiedzających Ostroszowice. Rekordowa ilość filiżanek ozdobiona w bardzo twórczej atmosferze cieszy już teraz swoimi niepowtarzalnymi kolorami a Grupa Twórcza dziękuje Pawłowi Guczwińskiemu, który przekazał filiżanki na potrzeby projektu.

Do góry