Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Miło nam poinformować, że nasz wniosek  do Priorytetu 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych w Programie Wieloletnim „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” 2020 został rozpatrzony pozytywnie i uzyskał 9 585 zł dofinansowania. Wkład własny przy realizacji wniosku wyniesie 17 800,71 zł. Celem Programu jest poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmocnienie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych, jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

Zapraszamy do wszystkich bibliotek gminnych, które dzięki dofinansowaniu będą mogły zaoferować Państwu ciekawe tytuły, z których ucieszą się zarówno dzieci jak i dorośli czytelnicy.