Noc z Andersenem 2022

„Mój Boże, jakie to piękne! – mówił, lecz potem musiał już pilnować swojej roboty!”

W ramach międzynarodowego projektu czytelniczego, wymyślonego przez czeskie bibliotekarki, postanowiliśmy w Ostroszowicach uczcić urodziny H. CH. Andersena czytając baśń pt. ,,Słowik”. Chociaż pierwsze wydanie tego utworu odbyło się w 1843 roku to jednak jego treść nadal jest aktualna.

Przesłanie baśni mówi, że wartościowe jest tylko to, co szczere i nieudawane… Uczniowie klasy pierwszej z uwagą wysłuchali baśni i pięknie opowiadali o jej treści. Dostrzegli bardzo wartościowe myśli autora, które są godne naśladowania. Komfortowe warunki do słuchania pomogły wszystkim się zrelaksować i… posłuchać śpiewu słowika…

Niesamowita biblioteczna atmosfera na długo pozostanie w pamięci uczestników!

,,Służba weszła do sypialni, by popatrzeć na zmarłego cesarza. Stanęli jak wryci, a cesarz powiedział :

– Jak się macie?”

Dekoracje wykonała Elżbieta Janicka.

mk